Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Multiflex táplálékallergiás...

Multiflex táplálékallergiás Babák Anyukái vannak itt?

Figyelt kérdés
18 hónapos a fiam,tejre,tojásra,hagymára,spárgára,dinnyére,husokra allergiás. Most kaptam beutalót allergológushoz kivizsgálásra. Én már teljesen kivagyok,annyira sajnálom a Fiamat,a szívem szakad meg amikor azt kell neki mondani egy ételre,hogy nem :( Ti hogy bírtátok? Milyen allergiátok volt? Van olyan amit azóta kinőtt?

#Multiflextápall
2013. júl. 24. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a gyerekem allergiás, hanem én, de mindenképpen írni akartam neked, hogy tudd lehet ezzel élni.

Én allergiás vagyok az almára, őszibarackra, zellerre, káposztára, dióra, mákra, mogyoróra, szójára, paradicsomra, szezámmagra. Emelett cukorbeteg vagyok.

Az évek során megtanultam ezzel együtt élni, az ételeket helyettesíteni. Pl. ha nem ehetek diót eszek helyette mandulát, stb. Meg kell hogy mondjam, ha a munkahelyemen körülnézek ki mit eszik ebédre, mindig az én tányéromon van a legjobb kaja. Egyedül az a nehéz, hogy mindig meg kell tervezni mit eszek, 90%-ban kénytelen vagyok magam elkészíteni. Egy-egy nyaralás, éttermezés esetén nagyon körültekintően kell választani.

2013. júl. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltál! Nagyon sajnálom! Ma voltunk orvosnál és pont ma mondta nekem ilyen összetett fogalomban,hogy ezt így hívják. A tejet leszámítva (1 évig félre kezelték) 2 hónap alatt jött ki a többi allergia :( Férjem és én se vagyunk allergiásak ételre,egy étel allergiás van a családban (öcsém brokkolira) Félek,hogy megint valamelyik "kedvenc" ételére lesz allergiás
2013. júl. 24. 16:46
 3/5 A kérdező kommentje:
Mikor derültek ki ezek Nálad és milyen tüneteid voltak?
2013. júl. 24. 16:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem jóval később, csak tinikoromban jött elő az ételallergia, de már kiskorom óta allergiás vagyok a paragfűre és társaira. Először a máktól fulladtam meg majdnem, majd a káposztától. Ezután elmentem egy allergiavizsgálatra és a többit ott mutatták ki vérből. A többi étel fogyasztásától nem volt egyértelmű és olyan súlyos tünetem, amiből arra gondoltam volna, hogy allergiás vagyok rá, de amióta elhagytam az étrendemből őket sokkal jobban vagyok. Nekem elsősorban légúti panaszaim voltak, sokszor kellett megköszörülnöm a torkom. Néha voltak csalánkiütéseim is.

Egyébként elsősorban neked lesz most nehéz, de a kisfiadat is nagyon sajnálom. Neked kell majd megtalálni azokat az élelmiszereket, amikkel helyettesíteni tudod azt, amit nem ehet. Nem lesz könnyű összeállítani az étrendjét, de pár hónap alatt bele fogsz jönni. Már sok olyan bolt van, ahol speciális élelmiszereket lehet venni és ott segíteni is tudnak.

2013. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm megint a válaszod! Február óta tejmentes életen vagyunk,április óta tojás és hús. Nem egyszerű az biztos! Neki márciusban volt vérvétele mindenre negatív lett. Minden allergiánál székrekedés és ekcéma volt a tünet és a tejet leszámítva hólyagok jöttek ki a nyelvén :( Tejterheléssel lett kimutatva a tejallergia. Most az allergológiától többet várok,mint a gasztrotól. Bölcsi már tuti ki van zárva,de nagyon félek az ovitól és az iskolától ha megmarad :( Mondjuk így 1,5 évesen is van jó pár olyan étel amit nem engednek bevezetni ezek miatt pl:dió,mák,magvas gyümölcsök... Így legalább ezek miatt most nyugodt vagyok. Mennyire bírod így az allergiákat? (Nem eheted ezeket a dolgokat,úgy értem) Nem érzed néha azt,hogy jó lenne,ha ehetnél?
2013. júl. 24. 17:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!