Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van ha nem szopik a baba...

Mi van ha nem szopik a baba és a tápszereket, tejpépeket sem eszi meg? Nem lesz baja?

Figyelt kérdés

Azok segítségét szeretném kérni, akiknek a babája nem fogadott el se tápszert, se tejpépet és anyatejet is csak keveset. Mit adtak helyette? 

8 honapos babám nem szopizik egy honapja és nem fogad el se tápszert, se tejpépet. Egyedül este, félálomban, alváshoz eszik meg 1,5-2 dl lefejt tejet!

Egész nap elutasítja a cumisüveget is. Vizet is alig iszik, kb napi 1 dl ebben a melegben.

Ugy tudom az agy fejlodesehez ebben a korban 4-5 dl tejalapu folyadekra lenne szüksége! Helyette szívesen eszik gyümölcsöt vagy húsos főzelékeket! Próbáltam hogy nem kapott gyümölcsöt hogy éhesebb legyen és majd akkor, de így inkább nem evett semmit!

Az orvos nem segített, annyit mondott adjak joghurtot neki!

Nagyon aggódom. Volt valakinek ilyen?

Köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 29. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm babája sem fogadott el szoptatás abbahagyása után tej alapú dolgot. Addig szépen fejlődött, most meg lassan egy éves és 8 kiló, szerintem a tej alapú étkezés hiánya miatt.

Próbálj ki másik tápszert, vagy keverd anyatejjel. Vagy adj neki babajoghurtot vagy folyékony tejpépet. És a folyadék tényleg fontos, a kutacsánál ellenőrizd, hogy van-e folyadékhiánya.

Vagy még a sajt jut eszembe, amiből többet ehetne.

2013. júl. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fiam 10 hónaposan csinálta ezt. Mi bevezettük a tehén tejet. Próbáld meg pohárból adni, nekünk csak cumis üvegből és csőrös pohárból nem issza meg. Illetve készíts tejbegrizt, add azt neki reggel vagy este, akkor meglesz a tej alap. Ugyanígy lehet adni tejberizst, joghurtot, krémtúrót, pudingot.
2013. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tápszerből is csinálhatok tejbegrízt?

És a sinlac is tejalapu etelnek számít?

2013. júl. 29. 10:30
 4/6 anonim ***** válasza:

A sinlac nem tej.

Az én lányom tejallergiás, így ő nem is kaphatott a szoptatást követően semmi tejeset. Ennek ellenére mindig megfelelően fejlődött. Valójában a Ca-bevitelre kell odafigyelni, de azt lehet pótolni. Én napi 2x 1 kávéskanál mákolajat adtam neki, ez a dietetikusunk szerint megfelel a 4 dl tejalapú italban található Ca mennyiségének.


A melegben inkább helyezd a folyadékra a hangsúlyt, csinálj jó leves zöldésgleveseket, lédús gyümölcsökkel kínáld és próbáld itatni is, 7-8 deci folyadék legyen meg egy nap, ha kell etesd sós kölesgolyóval, bulátával, tapasztalatom szerint arra isznak a babák bőséggel, mert száraz.

2013. júl. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz tápszerből neki ha megeszi.Sinlac csak sűrítő úgy tudom.Lányom estére eszik 150-200mili tápszert,abban is 1 kanál Sinemil van,mert undorodik már a tápszertől szerintem.Ő se fogadja el 6hós korától csak vacsira.Tejpépet keverd neki gyümölccsel hátha elfogadja.Adj joghurtot neki,a főzelékbe tegyél anyatejet,ha megeszi.Amibe tudsz,csempéssz belőle.Én ezért vezettem be neki 7hósan már a krémtúrót és 7,5hósan a joghurtot,mert bár akkor a vacsi még 270mili tápszer volt,de messze nem volt meg az 500.Tejpépet se akartam neki adni,de emiatt muszáj volt.Most kb 8hós korától már eszik 150-200g tejpépet néha gyümivel(kakaót is lehet beletenni picit),eszik 250g joghurtot 1-2x egy nap.Néha kefirt is meg krémtúrót.És én is pukival etetem vagy kenyérrel,hogy igyon:)
2013. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen. A gyerekorvos szerint ha joghurt eszik vagy más tejtermékeket akkor azért annyira n gáz a helyzet.
2013. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!