Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beba laktózmentes, vagy...

Beba laktózmentes, vagy Milumil laktózmentes? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Milumil laktózmentes tápszert kaptunk, a hasfájás úgy tűnik, elmúlt, viszont eléggé erőlködik babám a pukiknál.

A Beba laktózmentesét érdemes lenne kipróbálni? Van valakinek tapasztalata ezekkel a tápszerekkel? Vény nélkül kaphatok a patikában?


2013. aug. 3. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a bebától nem volt kaki napokig, csak szenvedés... Milumilt nem használtam csak később a pépeket belőle,azok jók voltak.Vény nélkül kapható, de gondolom ha orvos írja olcsóbb.
2013. aug. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Maradj a Milumilnál...tapasztalat.

Az én kisfiam se mindig tudott kakilni tőle,de mégse állt benne úgy össze a kaki,mint a Bebatól. A Beba borzalmas volt,legalábbis nekünk...de van egy ismerősöm,akik szintén a sima HA-s Bebat használták és csak szélcsővel tudott kakilni tőle a baba.

2013. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm, akkor maradunk ennél! Nem tűnik úgy, hogy fájna neki, vagy bármi, csak egyszerűen nagyon erőlködik puki, kaki közben. De legalább a hasa nem fáj tőle :)

A patikásat csak azért kérdeztem, mert lehet, h nem lesz elég a hétvégére a Milumil és inkább veszek most egyszer egyet recept nélkül.

2013. aug. 3. 12:23
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekünk ezt írták fel...majd meglátjuk, hogy kapunk-e később. Esetleg van ilyen tapasztalatod, hogy rendes tápszer mellé adnak enzimet? Nálunk eddig nem merült fel ez a lehetőség. Sajnos én is észrevettem, h ebbe meg mást tesznek...
2013. aug. 3. 23:59
 5/5 AgiAredros válasza:
Szia! Nem tudom, hogy nem kései-e a válaszom, de gondoltam, megosztom, mivel a MILUMIL-lal és a BEBA-val is van tapasztalatunk. Mi már a kórházban is tápszert kértünk kiegészítésképp, mivel nehezen indult be a tejem. MILUMIL-t kapott ott is + a doktornő azt írt fel, mikor kiengedtek a kórházból. 2 hétig anyatej mellett a kisfiam kapta a tápszert is, aztán sajna teljesen áttértünk a tápszerre (mivel teljesen elment a tejem). Amíg anyatej is volt, a kakival, pukival nem voltak gondok, de amint áttértünk csak tápszerre, a kisfiamnak szorulása lett a MILUMIL-tól és iszonyat hasgörcsök gyötörték. Hiába BioGaia, Infacol, kamilla-, ánizs-, Babamosoly-, Mecsek- vagy édes kömény tea, éjjel nappal nyűgős volt, sokat sírt és a kaki is csak hőmérőzéssel ment. Rengeteg olvastam a különféle tápszerekről, aztán gondoltam, hogy kipróbáljuk a BEBA sensitive HA-t (persze a védőnő beleegyezésével). Szerencsére azóta kaki is van és a puki gondok is enyhülni látszanak (3 hetes tapasztalat). Kap még mellé napi 3 cseppet a BioGaia-ból is (a biztonság kedvéért). Így az éjszakákat is jól bírja (1-2 éjszakát leszámítva, de az sem az egész éjjelt jelenti)+ a kedve is sokkal jobb. Sajna mindegyik babának más jön be. Engem kicsit bosszant a kísérletezés, de másképp nem tudod kitapasztalni, hogy mi jó nektek... U.i.: Egy ideig a kaki zöld volt (nem túletetés) a tápszerben lévő vas miatt, de az is elmúlt. Nem kell megijedni.
2013. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!