Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babánál milyen...

Anyatejes babánál milyen időközönként kell lennie székletnek? Baj az, ha az enyém 2 hetente kakil?

Figyelt kérdés
Már kicsit aggódtam, mert 3 hónapos kisfiam 13 napja nem kakilt, de tegnap este tele tette a pelust. Hallottam, hogy az anyatejes babák ritkábban kakilnak, de hogy 2 hetente? Amúgy nem tűnik betegnek, jó kedvű, mosolygós, élénk.
2009. okt. 26. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
2 hetente?? az szerintem sok kicsit,szerintem beszélj a dokjával. Az én babóm is anyatejes,ma 10 hetes,idáig egy nap minimum 2x kakil.Lehet hogy kevés már a tejci és megemészt mindent,nem tudom. De én megnyugvás képpen beszélnék azért a dokival.
2009. okt. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám 5 hetes. Ő eleinte minden pelusba kakilt, aztán 1 hétig nem, utána 4 napig nem, most meg megint minden pelusban van.-

A doki azt mondta, azért 4-5 nap után illene kakilni.

2009. okt. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, nekem nem volt gond a tej mennyiségével.
2009. okt. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Holnap megyünk oltásra, rákérdezek a doktornőnél. Remélem meg fog nyugtatni, mert már egyre idegesebb vagyok e miatt.

2009. okt. 26. 08:08
 5/10 anonim ***** válasza:
nekunk azt mondta a gyerekorvos, hogy tevhit ez a mindent megemeszt elkepzeles, es hogy kesobb problemaja lehet a szekleturitessel annak a babanak amelyik most sem tud kakilni, azt ajanlotta, hogy figyeljunk oda, hogy 2-3 naponta legyen szeklete, ha nincs magatol akkor kamillateaval, kuppal stb. a 2 het nekem nagyon soknak tunik, en nem varnek ennyit.
2009. okt. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, valóban azt mondják, hogy anyatejes babáknak előfordulhat, hogy nincs széklete napokig, ehhez képest kislányomnak anno napi 4-5 is volt. Ez meg a másik véglet.
2009. okt. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki az a hülye aki azt mondta hogy az anyatejes gyerek ritkán kakil? Pár nap belefér, de kettő hét nem normális. Már rég beszélned kellett volna a dokiddal vagy védőnővel! Egy hétnél többet nem szabad várni!!
2009. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a babám 7-8 naponta kakilt mikor anyatejes volt. Dokival is beszéltem aki szerint ez így tökéletes. Semmi gond nincs a székletével most sem. Sem hasmenés sem székrekedés soha nem volt szükség semmilyen segítségre.
2009. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a ket het nagyon sok ido, szerintem beszelj az orvosotokkal
2009. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tegnap megkérdeztem a gyerek orvost erről a dologról és azt mondta, hogy ha nem fáj a hasa, nem emelgeti a lábát akkor hagyjam, viszont ha látszik rajta, hogy fáj a hasa vagy erőlködik akkor próbáljam ingerelni hőmérőzéssel vagy adjak neki egy gyenge kamilla teát.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2009. okt. 28. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!