Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nem adattatok be oltást...

Akik nem adattatok be oltást a babátoknak a kötelezőkön kívül, miért jutottatok erre a döntésre?

Figyelt kérdés
az anyagi részen kívül. remélem érthetően fogalmaztam :)
2009. okt. 28. 07:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az agyhártyát beadattuk, de a Rotát nem. Régen is volt hasmenéses-hányásos járvány, csak most nevet adtak neki. Ja és az oltás csak 2 törzs ellen véd, a rotának meg 40 van, de ezt senki sem hangoztatja. A másik dolog, hogy egy kicsi gyerek bármilyen betegségtől kiszáradhat ha nem fogad el semmit.Ha minden ellen beoltatjuk csemetéinket, akkor nem fog küzdeni az immunrendszere.
2009. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak a kötelező oltásokat adattuk be, nem kértük az agyhárty gyulladás elleni védőoltást sem. Azért döntöttünk így, mert ezek az oltások még nem olyan régiek és nem akarom, hogy az én gyerekemet használnák kisérleti nyúlnak. Ki tudja mi fog kiderülni 2-3 év múlva. Meg persze az is eszembe jutott, hogy ha ezek az oltások tényleg annyira jók, mint ahogy at modják, akkor miért nem teszik kötelezővé?
2009. okt. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi beadattuk a pneumococcus és a meningitis ellenit, de a rotat nem. Először sokat agyaltunk rajta, aztán a dokinak is az volt a véleménye, hogy az felesleges, meg mi is úgy láttuk, hogy azért minden ellen nem kell oltás. A rota könnyebben gyógyítható... Sok rosszat hallani arról, ha túl sok védőoltást kap a gyerek, pláne, ha egyszerre.

2009. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem válaszolóhoz.A rotát én sem tartottam fontosnak(a védőnőm és a gyerekorvosom sem)pláne,h ilyen pici baba nem jár még közösségbe.Én a bárányhimlő ellenit sem fogom beadatni.
2009. nov. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyjából anyagi okok miatt nem adattam be a fizetős oltásokat, mert egyszerűen nincs rá pénz. De mondjuk nem estem kétségbe miatta, nem hiszem, hogy a mi esetünkben ez olyan fontos lenne. Ismerek olyat, ahol a nagymama orvos, fertőző osztályon dolgozik, és együtt laknak így 3 generáció, ott a pici babának beadattak minden oltást, mert elég valószínű, hogy a nagyi hazavinné a bacikat, és a kisfiú elkapná. De mivel a mi családunkban senki nem érintkezik fertőző beteg emberekkel, főleg nem állandóan, ezért nem is nagyon láttam szükségesnek. És nálunk szerintem örökletesen nagyon jó az immunrendszere mindenkinek, én sem szoktam beteg lenni soha (legalább is olyan bajom 5 évente egyszer van, amit fertőzés útján lehet beszerezni), és a két éves lányom sem szedett még össze semmit, pedig már bölcsis, de még ott sem volt semmi.
2009. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogom terhelni feleslegesen az immunrendszerét még vagy ötféle oltással ilyen kicsi korban, mint ami kötelező. Mi sem kaptunk a kötelezőkön kívül mást, akkoriban még nem is nagyon volt ilyen. Féltem az oltóanyagtól, erősen reagált eddig mindre. Pont elég a kötelezőket beadatni.
2009. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A rotát nem javasolta a doki, a pneut megkapta. Másról meg nem is igazán tudok, hogy mit lehetne, de nem mintha lenne tár több tízezrünk...
2009. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fiam a rotát megkapta, mert anyósom oviban dolgozik, és ő is mondta, hogy elég sokszor vonul át az egész gyerekszázadon.

A pneumot is megkapta, de a bárányhimlő ellenit én sem adatom be. Nagyon kicsi az esély rá, hogy a szövődmények kárt okozzanak. Ezt a h1n1-et pedig nem tudom, annyira nyomatják a tévében, és hiába nem akarom, felmerül a kérdés, mi lesz ha baj lesz, aztán meg magamat hibáztatom. Nagy felelősség. Alapvetően nem vagyok oda az oltásokért, szóval nem vagyok egyébként oltáspárti.

2009. nov. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!