Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátápláláshoz, kóstoltatásh...

Hozzátápláláshoz, kóstoltatáshoz boltból vásároltok nyers alapanyagokat vagy inkább kész üveges babaételeket vesztek?

Figyelt kérdés
2013. aug. 17. 06:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én inkább készítenem neki az ételt, de mindig van itthon bébiétel is. Pl. három napot Balcsin voltunk, akkor üvegest adtam neki. De jobb szeretem, ha a főztömből eszik, valahogy a gyomra is jobban bírja, úgy látom. Szóval én azt tanácsolom, hogy főzzél neki, tök gyorsan megvan.

2013. aug. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gyönyörűséges ***** válasza:
Én is főzés párti vagyok, nagyon hamar megvan, nem beszélve hogy minimális kis összegbe kerül, bébi kajában pedig én a hippet vettem alkalomadtán és azért szerintem a fél gyedem ráment volna ha csak azt adom neki. Már 15 hónapos a kislányom és nagyon szereti a házi készítésű ételt, bébi étel is van mindig itthon, azt is szokott kapni néha, de hidd el, nagy öröm egy édesanyának, ha 5-10 perc alatt összeüt egy főzeléket, gyümölcs turmixot és azt jóízűen megeszi a baba :) Sok sikert, menni fog!!
2013. aug. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még a babám születése előtt megkóstoltam egy bébi ételt, annyira de annyira förtelmes íze volt, hogy én akkor megfogadtam ha gyermekem lesz soha nem adok neki ilyet. Hát ezt be is tartom. Csak olyat eszik amit én főztem, és próbálok olyan alapanyagokat beszerezni amik háztól származnak. (barát, rokon, szomszéd termelte) Szerencsénk van mert párszem ezt azt bárki szívesen ad. Sokszor le is fagyasztok ilyen alapanyagot/ ételt amiről tudom, hogy nem bolti, hogy a gyereknek mindig legyen. Mi pedig boltit eszünk. Nagymama adott már neki üveges bébiételt ami ellen nincsen kifogásom, és meg is ette a gyerek, de én magam biztosan nem adok neki ilyet soha.
2013. aug. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Főzés párti voltam, mikor elkezdtük, immáron 7 hónapja. Mégis jó lett volna, ha tudok neki bébiételt adni néha, ha elmegyünk, vagy ha nem idénykajáról van szó. Esze ágában sem volt megenni az üvegeset sajnos, úgyhogy maradt a főzés.


Tényleg nem túl finomak a bébikaják, de egy natúr krumplis-almás-csirke sem olyan ínycsiklandozó, ha nekik ez kell, egyék. :) Kár, hogy az enyém olyan messzire köpte, hogy öröm volt nézni...

2013. aug. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
is-is. Leginkább főztem neki,de mindég volt itthon bébiétel is. Ha nem volt időm főzni, vagy valami miatt nem voltunk itthon, legyen neki azonnal ebéd. De ha nyaralni voltunk akkor mindég bébiételt kapott, nem főzőcskéztem neki, magunknak sem. Meg anyuméknál evett bébiételt, amíg nem ette azt amit mi, és anya nem olyat főzött amit ehetett volna.
2013. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
eddig csak főztem, általában nem úgy, hogy neki külön, hanem magunknak olyat, amiből ő is ehet: eleinte kivettem belőle neki aztán fűszereztem magunknak, neki pürésítettem, vagy pürésítettem az egészet aztán fűszereztem. ha túl kevés az adag, csak összekeni a turmixot, így meg mi eszünk pürét, az meg nem baj :-))
2013. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Èn üvegeset adok neki.Nagyon szereti a Rossmann sajàt màrkàsat vagy az univert hippet...Szàmomra megbìzhatòbb mèg és megengedhetem magunknak...(gyümölccsel kezdtük, bio piacon vettem neki almàt harmadnapra rà kòrhàzban voltunk virusfertőzéssel) dokik szerint akàr attòl is lehetett...
2013. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én csak most kezdtem a kóstoltatást, de ismerősöm tanácsára legyen tartalékban bébiétel is, mert az ő babája sem fogadta el a házikosztot, de az üvegeset igen. Utána már trükközött, keverte, de kóstoltatásnál pl. nem bajlódott zöldborsóval.

Nekem például a házi almapürével van bajom, nekem se lenne ingerenciám megenni.

2013. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!