Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdtem a hozzátáplálást....

Elkezdtem a hozzátáplálást. Honnan fogom tudni, hogy kb mekkora a normál adag, amit "meg kellene ennie"?

Figyelt kérdés

Tépszernél meg szopnál tudtam, mert mértem a babám, meg az üvegben láttam a mennyiséget.


Mérjem az ételét, hogy hány gramm? Vagy mégis mennyi, amit meg kell ennie?


2009. okt. 28. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne mérd! Felesleges. Amíg éhes, addig eszi. Ha pedig elfogadja az adott ételt, akkor ízlik neki, vagyis enni fogja, míg éhes. Az elején úgyis csak keveset adsz neki a tápszer előtt, és fokozatosan növeled az adagot, mígnem már nem kell a tápszer. Kislányom 13 hónapos, 4 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni, mert csak 2 hónapos koráig tudtam szoptatni. Hosszú az út, míg elteheted reggelre és estére a tápszert. Ne aggódj!

2009. okt. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem mérni nem érdemes. Ha nem ízlik neki, akkor "szólni fog", hogy nem kér többet, arra érdemes figyelni, hogy ha nagyon ízlik neki, akkor se adjál egyszerre túl sokat. Kezd egy-két kanállal, és napról napra egyre többet kaphat. Új fajtából egyszerre csak egyet próbálj, hogy lásd, hogy reagál rá (az emésztése). Jó kóstolgatást!
2009. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!