Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékokat, kézségfejles...

Milyen játékokat, kézségfejlesztőket vegyek majd kb 10-12 hónapos kora körül?

Figyelt kérdés
8,5 hós a kisfiam.Plüssei vannak meg csörgők, rágókat. Szinte nem is foglalkozik még velük. 1-2 hónap múlva szeretnék neki majd venni kézségfejlesztőket. Miket ajánlanátok?
2013. aug. 18. 14:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Babahintát most vettünk neki pár napja, egy darabig élvezi, kb 15 percig utána már nem.
2013. aug. 18. 14:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból azt mondom, hogy nem nagyon érdemes nagy vagyonokat költeni és bedőlni a Fischer Price-os készségfejlesztőknek. Egy kisbabának még minden "készségfejlesztő", hiszen most fedezi fel a világot. Első gyereknél mi is igyekeztünk minden hasznos és jó dolgot megvenni a fiúnknak, amit hallottunk. A legtöbb cuccra feleslegesen dobtuk ki a pénzt, mert nem érdekelte, illetve csak rövid ideig. Neki az autók maradtak meg etalonként, már 5 éves lesz, van kb. 200 autója, a szobája tele játékkal (kisebb bolt nem rendelkezik ennyi cuccal), de mégis autózik és brummog. :) Az öccse most 10 hónapos, játékból nincs hiány, mivel az örökölt cuccok között lehet válogatni. Ő legszívesebben főzőcskézik egy ideje (ezt meg lehet oldani a te műanyag edényeiddel, fakanalaiddal is), vagy homokozik (2 hónap múlva mondjuk már lehet hideg lesz hozzá). Pakol rámol dobozba be-ki. Ha a bátyja is játszik, akkor az kell neki amivel ő játszik, tehát akkor autót tologat boldogan. Szóval én azt vettem észre, hogy most az utánozás időszaka van, teljesen mindegy mit veszel, sok ideig nem fogja lekötni, mert jobban fogja érdekelni, hogy te éppen mivel foglalatoskodol. Ami szerintem "alap" játék és még hasznos, készségfejlesztő is, az a formabedobó (teljesen mindegy milyen), az építőkocka (lehet Lego Dupló vagy fakocka), esetleg játék zongora, autó. A lényeg, hogy minél több szín, forma, anyag legyen körülötte, ha zenél, csörög, valamilyen hangot ad, az is nagyon érdekli a babákat.
2013. aug. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Formabedobó,a 11 hósom szeret vele játszani. Megtapsolja magát,ha sikerül valamit betenni a helyére :) most kapott játékasztal,nem gondoltam volna,hogy valami annyira lefoglalja majd,hogy nem jön utánam,de ez az asztal... :D nagyon sokat babrál vele. Van még ilyen fisher price mókakockája,ajándékba kaptuk,azt is imádja,de ugyanúgy kedvence az itthonkreált csörgő (gombokat tettem egy fél littyós palacka). Most hozott a papája duplo legot neki,volt benne egy cica és egy kutya,egész nap ezekkel a kezében közlekedik :D a dm-ben vettem nemrég játszópoharakat,ezeket is szereti rakosgatni egymásba :) egyébként ez a játék dolog is babafüggő szerintem,függ attól is,hogy mi érdekli,hogy hol tart a fejlődésben.
2013. aug. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
formabedobó,építőkocka.egyet értek az egyik válaszolóval aki leírta a FP-t.Az én kisfiam is sokkal jobban eljátszott a 100ft-os boltban vett építőkockával,meg a 18 éves Jenga játékommal,mint akármelyik méregdrága FP-vel,pedig majdnem az összes megvan.(porfogónak jó).Plüss még korai, a csörgőt pedig már tuti unja.Ja és még valami!Vegyél neki különböző méretű,keménységű labdákat,ilyen korban nagyon jól fejleszthető a labdaérzék,jók még a könyvek,meg a babáknak való hangszerek,amiket püfölhet.
2013. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tényleg ne költs vagyonokat rá. Én elvittem a játszóházba és figyeltem melyik játék köti le, most 10 hónapos, de már ötleteket gyűjtök én is a szülinapi ajándékokra. A játszóasztalt nagyon szereti, bár újonnan egy vagyon, használtan már lehet 5e-ért kapni.

A 0,5-ös flakonba én 3 alufóliagolyót dobtam, hónapok óta imádja. Könyvek, csörgőket még mindig szereti. Autó ami zenél, nyomogatni lehet. A formarendezővel még nem játszik, csak a kockákat dobálja szerteszét. Kiságyra felakasztható táblás játék, amin sok küty-müty van...

2013. aug. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen a formabedobó jó ötlet, de ahhoz még szerintem kicsi, és az is lesz egy darabig. Labdája van egy gumi kicsi pattogós, akkora hogy nem nyeli le, az is csak egy darabig köti le, inkább a kutya labdájával játszik, emg a kutya tányérjával, itatójával. :)


Gondoltam még ilyen zenélő villogó valamire is majd.

A játékasztalról még nem hallottam, de azt akkor megnézem.

De a fél literes palack meg a gombok és társai jó ötletnek tűnik. :)

Habtapija is van, számokkal, de az sem érdekli. Valóban a legjobban az érdekli amit én csinálok. Konyhában a lábasok, vagy a számítógép billentyűzete, hiába van neki külön egy rossz egér meg billentyűzet, az nem kell neki.

Ja és babakönyve is van.

Úgy látszik tényleg nem szükséges még egyenlőre venni neki semmit.

Köszönöm a hozzászólásokat. :)

2013. aug. 19. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!