Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

A baba feje alá nem szabad párnát tenni a születéstől kezdve? Meddig?

Egy tapasztalatlan kismama...

2007. szept. 27. 22:14  Privát üzenet  

A válaszok
én egy ruha pelust tettem a feje alá,de ne hajstd össze,az azért jó,hogy ott van,ha bukik a pici!talán 1-1,5éves volt,mikor az elsö párnát a feje alá tettem,de az is gyerek párna,és nagyon lapos!mindenki másképp gondolja,én féltem a gerincferdüléstöl!jo egészséget!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2007. szept. 28. 09:38 Privát üzenet
Nem szabad!!!!! Egy textilpelus a bukás miatt legyen a feje alatt, de más ne! És nemcsak a gerince miatt, hanem a bölcsőhalál veszélye miatt is! Ha hason alszik (ezt sem javasolják, ugyanezért!) , érdemesebb egy tetra fürdőlepedőt rakni a feje alá, azt kétoldalt be tudod tűrni a matrac alá, így feszes lesz és biztosan nem tud a szája-orra elé gyűrődni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2007. szept. 28. 11:37 Privát üzenet

Szia!

Nem szabad mivel bele fulladhat ha puha a párna. Nekem van a fejel alatt egy nagyon vékony párna, de olyan mintha nem is lenne annyira vékony. Abba nem tud belefulladni. Azt mondják addig nem szabad, amig önállóan nem tud forgolódni és emelni a fejét.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2007. okt. 2. 11:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Cataflam cseppet hány napig szabad egyfolytában alkalmazni fogfájásra és utána hány nap szünetet kell tartani? 15 hónapos baba.
Meddig kell felnyomni a lázmérőt a baba popsijában?
Hozzátáplálás kezdetén hogyan alakul az EVÉS napirendetek? Hányszor/hány óránként és miket esztek? Néhány példa érdekelne,4-5 hónapos baba esetén.
Milyen messze rakjátok a baba elé a játékokat- elérje vagy nem?
Kismamák! Baba születéstől számítva hány napon, héten belül kaptátok meg az anyasági támogatást és a gyes-t ha "gyorsan" intézkedtetek?
Akinek a babája a születéstől kezdve tápszert és anyatejet is kapott vegyesen az a baba milyen időközönként kakilt? Kicsit aggódom, hogy nem kakilt 1 napja.

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!