Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kel fel éjszaka sírva?

Miért kel fel éjszaka sírva?

Figyelt kérdés
Kisfiam 20 hónapos. Egy pár napja minden hajnalban legalább egyszer, de ma hajnalban többször is felkel és sír. Nem tudom mitől lehet ez eddig nagyon szépen átaludta az éjszakát már 8 hónapos kora óta.
2013. aug. 27. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Esőkopogás, rossz idő, front, rossz állom, stresszes esemény az életében (bölcsőde, családi vita, családi feszültség, félre értelmezett beszélgetés/ esemény, ijesztő rajzfilm , új szokások bevezetése stb.) kezdődő betegség, a szomszéd ijesztő ébresztő órája amit az ő szobájában lehet hallani, de nálatok nem, éhség, szomjúság, meleg, hideg ezek mind mind és még vagy ezer dolog okozhatja a hajnali sírást. Ilyenkor magánál van? Felébred, vagy utána vissza alszik? Ha megkérdezed miért sír mit mond? Fél vagy csak sír? Mivel lehet megnyugtatni?
2013. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ébren van ilyenkor. Ugye még beszélni nem nagyon tud, de ha kérdezem, hogy hol fáj akkor mutatni szokta, de ilyenkor ha megkérdezem azt mondja hogy nem. Válltozó mivel nyugszik meg, legtöbbször iszik és utána, vagy a kezem megfogja és úgy, vagy a cumiját megkeresem az ágyban és azzal, vagy ha a szájában a cumi akkor még Noddy baba szokott segíteni. Igazából ezek eddig is megvoltak, hogy felkelt ha szomjas volt, vagy a cumija kiesett, de nem sírt hanem vagy megkereste vagy szólt, de a sírás most pár napja van. Bölcsibe nem jár, annyi hogy mostanában sűrűn megyünk barátnőmékhez neki 3 lánya van és velük szokott játszani.
2013. aug. 27. 10:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg lehet a foga miatt? Bár eddig egyik fogunknál sem (majdnem az összes kint van) tapasztaltam sírást maxi nyugtalanságot, de pár napja mindent rág mint mikor a foga jön. Akkor lehet ennyek betudható? Meg mikor a barátnőméknél vagyunk (ők magánházban laknak) mostanában rászokott, hogy eszi a homokot. Nem lesz ettől baja? Vagy nem ez a sírás oka? Bár akitől eddig kérdeztem mindenki azt mondta hogy ez nem lehet de gondoltam ezt is leírom. :)
2013. aug. 27. 10:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a barátnődnél túl sok inger éri, nem minden gyerek viseli jól ha sok nap sok sok új dolog történik. Az én fiam is inkább azt szereti ha heti 2-3 alkalommal csinálunk csak valamit, a többi napon pedig a megszokott kis rutinunkat végezzük.
2013. aug. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen lehet igazad van. Azt nálunk én is megfigyeltem, hogy ha túl sok program van akkor nyűgösebb, hisztisebb. Akkor lehet ez a gond. Most kipróbálom, hogy ha nem lesz semmi zsufi csak a megszokott napirendünk akkor mit csinál. Csak ugye azért is jártunk ki olyan sűrűn, mert ott jól is érzi magát, szabadon van az udvaron, meg, hogy szokja a közösséget,hogy mire majd jön az ovi ne akkor csodálkozzon el, hogy óóó rajtam kívül van más gyerek is! :) (Sajnos a szomszédom fia ilyen.) A játszóteret meg már az elejétől nem szerette oda azért nem viszem le.
2013. aug. 27. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!