Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! Mit tegyek még?...

S. O. S! Mit tegyek még? (lázas baba)

Figyelt kérdés

9 hónapos babám késő délután belázasodott. Popsiban mérve, fél fokot levonva 38,2 volt a láza.

Adtam neki egy adag Nurofen szirupot, 1 óra múlva már csak 37,6 volt.

Most lefekvés előtt is megmértem a lázát, 37,2. Adtam neki éjszakára Germicid-c kúpot. Ugye nem tettem rosszul? Nem kellett volna?

Az orvosunkat nem tudtam elérni.

Egyébként betegségre utaló jel nincs. Nem hányt, nem megy a hasa, nem köhög, nem folyik az orra. Evett szépen ma. Nem tudom, mi lehet a láz oka.

Holnap elviszem dokihoz, de addig is mit csináljak még?

Ha éjszaka felszökik a láza, akkor vigyük az ügyeletre vagy próbálkozzak lázcsillapítással?

Segítsetek, még sohasem volt beteg vagy lázas a lányom, még védőoltások után sem.

Aggódom.


2013. aug. 27. 20:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz a plusz kúptól. Legalább jót alszik tőle.
2013. aug. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
35%

Egy, a germicidet ellőni most nagyon nagy butaság volt, azt akkor kellett volna, ha a Nurofen-panadol kombó nem hat, és emelkedik a láza.

Ha most felugrik nagyon magasra a láza éjjel(fel fog kelni, nem hagy majd aludni, észre veszed), akkor lázmérés után javaslom ne gyógyszerrel kezd a láz csillapítását, késízts be állott vizes törcsit éjjelre, és abba csavard be egy kicsit, csitítgasd, aztán ismételd a lázmérést, és ha még lázas 38!fokos akkor adj Nurót vagy panadolt.

Én is és a fiam is csak úgy képesek vagyunk lázasodni istenesen 41fokig, hogy másnapra már csak másnaposak legyünk, szóval tapasztalatból írom, hogy hatékonyabb így kezelni.

Orvos, és ügyelet: lázat a te felelősséged csillapítani, ha mind a manuális, mind a gyógyszeres kezelés ellenére tartósan nagyon magas a láza akkor tudnak közbeavatkozni, tartós órák óta, nagyon magas 40fok feletti, addig a te dolgod, csak láz, aminek gyógyító funkciója van, itasd csillapítsd, másik amikor mehetsz, ha a gyermeknek görcsrohama van, lázgörcsöt kapott, elkezd fulladni, hasmenése lesz, semmi se marad benne. Kh tapasztalat, nem csak a felnőttekkel nem kezdenek semmit:(

2013. aug. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
NA, hogy vagytok? Hogy telt az éjszaka?
2013. aug. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Éjszaka szerencsére minden rendben volt, bár azt hittem, sosem lesz reggel. Nem volt láza, reggel 7-kor is csak 37 volt a hője. Viszont fél 9-kor már 37,8 volt, fél óra múlva 38. Adtam neki Nurofent, az lehúzta, most alszik. A doki délután 3-tól rendel, megyünk is hozzá 3-ra, remélem addig már nem lesz gond.

2013. aug. 28. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!