Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van a babádnak bármiféle...

Van a babádnak bármiféle (kisebb-nagyobb) veleszületett fejlődési rendellenessége, amit csak a születés után tudtál meg? Ha igen, mi az?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 11:45
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Vagy mi az ami, meggátolhatta a normális (ki)fejlődést? Esetleg öröklés?
2014. márc. 14. 23:19
 12/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a lenőtt nyelv egyértelműen örökletes. Nekem is volt meg az apukám egyik testvérének is. Elég gyakori egyèbként is.
2014. márc. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

6-6 ujjas kislány anyukája vagyok. Nálunk is örökletes a szám feletti szerv , a férjemnek eggyel több pár lengőbordája van, és az ő felmenői között egy ükpapának a lábán volt plusz 1-1 ujj. Az orvostudomány mai állása szerint ezekért a dolgokért egyértelműen a gének a felelősek, külső behatásra ezek nem alakulnak ki, és az aktiválódásuk sem függ ilyesmitől (nekem ezt Czeizel doktor mondta és én hiszek neki).

Amúgy 14 hetes várandósan volt egy életmentő műtétem, éppencsak megmaradtunk a baba és én. Izgultunk is sokat, hogy a magzati korban átélt trauma, a gyógyszerártalom és a srtessz milyen hatással lesz rá pl idegrendszeri téren, vagy értelmi fejlődését tekintve.... Szerencsére kutya baja nem lett! Makkegészséges és messze megelőzi a korosztályát észbeli képességek terén.


A fiam fogamzásgátló szedése mellett fogant. Emiatt, és hogy a nővére enyhe fejlődési rendellenességgel született, a szokásos genetikai tanácsadáson kívül voltunk genetikus szakembernél. ott mondták, hogy a fogamzásgátlók csak egy esetben okozhatnak gondot, ha a gyerek amúgy is hordoz egy bizonyos, rendkívül ritka szívbetegségre való hajlamot. Ezekben az esetekben nagyobb valószínűséggel alakul ki ténylegesen ez a betegség (ami iszonyat ritka, világszinten is alig van ilyen beteg!). De semmi más baja úgymond nem származhat. Ő is egészséges lett, már 4 éves.

2014. márc. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!