Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónaposom állandóan emelgeti...

2 hónaposom állandóan emelgeti a fejét, ha ölbe veszem, akkor is tartja magát, nem tudom egyszerűen ráhajtani a buksiját a vállamra. Nem ártalmas ez a gerincének?

Figyelt kérdés
Szopi közben is sokszor elemeli a fejét a karomról, a kiságyában hason fekve is állandóan emelgeti a fejét, közben a karjával is támaszkodik.. nem korai ez még kicsit?
2013. szept. 22. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is csinálta/csinálja. Ő most 4 hónapos 2,5-3 hónaposan kezdte. Én is "aggódtam" amiatt, ami miatt te is. Meg is kérdeztem a védőnőt. Meg is mutatta neki is a kisfiam a "tudományát". Azt mondta ez nem baj egyáltalán. ettől csak erősödik. amit magától meg tud csinálni, azt nyugodtan csinálhatja. Az, hogy korai vagy sem? Minden baba más ütemben fejlődik. Lehet, hogy az átlagnál kicsit hamarabb kezdte ezt el, nem tudom. A lényeg, hogy nem jelent gondot, hadd erősödjön, tornázzon csak. Az én kisfiam, mára addig "gyúrt" így, hogy a két ujjamba megkapaszkodva ülésbe felhúzza magát. És olyankor nagyon boldog:)
2013. szept. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 18.-án volt 2 hónapos és ugyan ezeket csinálja! :-) ha felvesszük a vallunkra úgy nezelodik a konyokere támaszkodva h öröm nézni. :-)

Én nem aggodtam e miatt, nem gondoltam h ez rossz lehet neki. Most kicsit elbizonytalanitottal... Remélem nem okoz ez gondot!?

2013. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hamarosan megyünk a 2 hós státuszra, rákérdezek az orvosnál...a védőnő látta már, de csak annyit mondott, hogy milyen erős bébi... nekem viszont mégis olyan furcsa, hogy állandóan ficánkol az ölemben, tekergeti a fejét jobbra-balra, mindent megnéz, csak ha nagyon-nagyon álmos akkor teszi le a kobakját a vállamra.
2013. szept. 22. 22:07
 4/10 anonim ***** válasza:
ez normális nekem is ennyi idős volt mikor elkezdte. sőt nekem az 1hónapos státuszomnál azt mondta a doki hogy úgy figyel mint egy 4hónapos baba érettebb a korához képest. 2,5hónapossan meg már hasról hátra fordult de sajnos vissza még nem pedig 5hónapos.
2013. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj ezen ennyire! Én mondjuk jobban aggodnek ha pl. semmit nem mozgatna a fejét.

Mi kedden megyünk a statuszra, most már én is ra fogok kérdezni! :-)


2. Voltam

2013. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ületése után is tudja emelni a afejét. iylenkor szokták ajánlani hogy ne engedjék tartsák vissz, de hason ilyenkor is lehet a baba és akkoe emelheti. 2 hónaposan már telejsen normlis hogy ezt csinálja.
2013. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne normális??

Ha azt monfja a doki h nem normàlis akkor visszanyomod???

Minden amit magàtol csinàl jó, csak erőltetni siettetni nem szabad semmit.

2013. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gyönyörűséges ***** válasza:

Na jon az en megoszto valaszom. Detto ugyanez volt az en lanyom "tunetei" is, most 16 honapos par napja fejeztuk be a tedapiat. Heti egy alkalom deveny es egy alkalom gyogytorna...nos en is ugynazeket a valaszokat kaptam mint te de volt bennem egy hang, h biztos ez? Elvittem devenyeshez, utana neurologushoz es megallapitottak h spasztikus izontonussal szuletett, keress ra, izomtonus elolszlasi zavar...kerekedett is a szemem. Vannak dolgok amiket egy baba nem azert csinal mert eros es mert magatol csinalja hanem a teste kenyszeriti ebbe a tartasba...ha mi elfekudjuk a nyakunkat valoszinu du.ig nem is forditjuk abba az iranyba na pontosan a babak is igy vannak. Ez a nyaktartas utalhat feszes izomzatra amit a baba nem tud elengedni...jelzem 1 eves kor kornykeken jutnak el oda h lazitsak es feszitsek az izmaikat. Kivanom h a fenti valaszoloknak legyen igazuk, de a gyerekorvoson kivul megmutatnam gyermekneurologian es ha sokara van idopont akkor egy gyogytornasznak mindenkepp de csak olyannak aki foglalkozik csecsemokkel.


Nem akarok fenyezni semmilyen terapiat v barmit, az h divatbol hordjak az emberek deveny terapiara a babajukat azt visszautasitom, nem tudom h mi lenne ma a lanyommal akinek 10-20 kisebb tunetei voltak....


Jo egeszseget a picinek es anyukajanak.

2013. szept. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! tényleg nem tudom, hogy ez mennyire okés-e, mert ha fáradt, akkor meg úgy elengedi magát az ölünkben (bölcsőtartásban), mint egy kis rongybaba, néha viszont -mint fentebb írtam- annyira tartja magát, nézeget, forgatja a fejét...


a héten mindenképp rákérdezek az orvosunknál, aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz.

2013. szept. 23. 11:50
 10/10 A kérdező kommentje:
egyébként már a kórházban 2 naposan is forgatta a fejét hasonfekve, de ott is azt mondta a gyerekorvos, hogy sok baba csinálja ezt pár naposan
2013. szept. 23. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!