Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány százalékos relatív...

Hány százalékos relatív páratartalom ajánlott a csecsemő szobájában?

Figyelt kérdés
Avair ultrahangos párásítóval kinek van tapasztalata?
2009. nov. 6. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Hú, fogalmam sincs. Nálunk minden radiátoron van egy kerámiatálka, abban van víz ami párolog. A bab érkezése előtt is így volt, és most is így van. Nekem eszembe sem jutott, hogy ezen a kisbaba miatt változtatnim kellene..De kíváncsivá tettél.
2009. nov. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a max 60%, mert a fölött a gombák elszaporodhatnak és kimondottan károssá válik a párásító. Érdemes venni egy páratartalom mérőt. Nekünk Swiss-o-Air van ugyan, de úgy tudom, hogy ez minden párásítóra igaz.
2009. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%
Kicsit túl van ez lihegve. Az se jó, ha túl száraz, az se, ha túl párás a levegő. Sokat kell szellőztetni, az szépen beállítja a természetes szintet, de egész nap párologtatni egy ilyen géppel felesleges. Ha náthás a baba, akkor jobb, ha nagyobb a pára, könnyebben felszakad a takony, de amúgy meg érzed is, ha túl száraz a levegő.
2009. nov. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon száraz a levegő, mikor beindult a fűtési szezon lement 20 %-ra. Azt mondta a dokinéni, hogy ez a lehető legrosszabb, azt mondta 50-60 % körül a jó.

Kénytelen vagyok párásítani, mert nekem is minden bajom van reggelre, vattát köpök annyira kiszáradok. A lányom is többször kel, ha száraz a levegő.

És hiába szellőztetek naponta kétszer 30-40 percet, abban a pillanatban ahogy kinyitom az ablakot, már zuhan is a páratartalom és meg sem áll 25-30 %-ig. Szóval ez sem igaz, hogy a sok szellőztetés beállítja. Állíthatja, ha mellette folyamatosan megy a gázkazán.

2009. nov. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!