Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat és fél hónapos babának...

Hat és fél hónapos babának lehet-e adni gyümölcscukrot?

Figyelt kérdés
A kisfiamnak tejfehérje allergia miatt kell innia a Milupa Pregomin tápszert. Eddig nem nagyon itta, most kevertem hozzá egy kis cukrot, és így még reklamált is, hogy nem volt elég. Úgy szeretném, hogy majd szépen lassan egyre kevesebb cukrot teszek hozzá, míg el nem tudom talán hagyni. Mi gyümölcscukrot használunk itthon, egészségesebb, mint a kristálycukor, de nem tudom, adható- e hat és fél hónapos babának. Tudom, a gyümölcsökben is benne van, de mivel erre is lehet valaki allergiás, nem tudom, mivel teszek rosszabbat, ha cukrot vagy ha gyümölcscukrot adok neki.
2009. nov. 7. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha csak úgy issza meg.. ,semmi baja nem lesz tőle. Az teljesen jó elgondolás, hogy csökkented a cukoradagot, majd elhagyod. Teljesen felesleges a kis szervezetének a cukor.
2009. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ebből probléma, sima Ha-s tápszer túl keserű volt, és ezért kellett már 3-3,5 hónaposan a tápszerhez gyümölcslevet öntenem, hogy édesebb legyen. Csak úgy itta meg, aztán megtaláltuk a Humana baby fit-et,ez banános izű eleve. De előtte én is cukroztam a tápszert, aztán orvos tanácsára adtam hozzá gyümölcslevet, csak egészségesebb, mint a cukor (nádcukrot adtam).

Na, szóval szerintem lehet gyömölcscukrot adni, mivel nálunk is az orvos javasolta, de ha le tudod csökkenteni, és el fogja fogadni simán is, akkor az a legjobb.

2009. nov. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!