Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 2 hónapos és a jobb...

Tejóka kérdése:

Kisfiam 2 hónapos és a jobb lábfejét csak kifelé fordítva tartja. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

A csípőszűrésen nem találtak semmi rendellenességet nála. Azért tornáztatom, s így vettem észre én is. Hétfőn megyünk háziorvoshoz, ott mindenképpen rákérdezek, addig is jó lenne tudni mire számítsak... Amúgy könnyedén rendes helyzetbe hozható a lábfeje, nem sír (tehát gondolom nem fáj neki), de ha elengedem újra kifelé tartja.

Hozzáteszem csak hason alszik, és a kiságy bal sarka/oldala felé kúszik rendszeresen,mire felébred. Ezzel összefügghet?

Köszönöm a válaszokat!



#baba #2 hónapos #lábfej #kifelé fordít
2013. okt. 4. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk szinte szóról-szóra ugyanez a probléma, csak az én babám mindig a kiságy jobb oldala felé kúszik álmában:)

Voltunk mi is csípőszűrésen, ott minden rendben volt, azt mondta az orvos, hogy valószínűleg túl lazák a bokájában a szalagok. A gyermekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy nem kell ezen aggódnunk, még sokat alakul a lábikója amíg nem kezd el járni.

Mi is tornáztatjuk, többet egyelőre nem tudunk tenni. Ja, és próbálunk nem aggódni a dolgon:)

2013. okt. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,megnyugodtam kicsit!Lehet hétfőn írok,hogy nekünk mit mondott az orvos.
2013. okt. 5. 18:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Ú, azért nagyon hálás lennék, ha megírnád!:) Mi november elején megyünk megint csípőszűrésre (több szem többet lát alapon), remélem ott is megnyugtatnak.
2013. okt. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Voltunk háziorvosnál, azt mondta nyugodjak meg, ez természetes, mire elkezd járni, beáll normálisra... Azért adott egy beutalót ortopédiára. A héten már lehet nem, de jövő héten szerintem elviszem. Most már nagyon kíváncsi vagyok ott mit mondanak. Írok majd azután is.

2013. okt. 7. 16:02
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia! Voltunk ortopédián újra. Ott is azt mondták nincs gond (kissé felcsapható lábfej - ezt írták rá a papírra), s ugyanazt mondták, mint a háziorvos, járásnál el fog múlni. A csípőt is megnézték megint, az is ugyanúgy rendben van, teendőt, tornát nem igényel. Hát, az igazat megvallva még mindig picit idegesít, remélem azért nem fog emiatt nehezebben elkezdeni, illetve járni... Veletek mi a helyzet?
2013. okt. 28. 11:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Örülök, hogy mindent rendben találtak, biztosan kialakul majd a dolog, ha azt mondta két orvos is, hogy nem kell aggódni, akkor tényleg nem kell:) sőt, a mi gyerekorvosunk és az ortopéd orvos is azt mondta, hogy ez nem probléma, szóval ez összesen 4 orvos:)

Mi egyébként jövő héten megyünk kontrollra, remélem továbbra is hasonló bíztató szavakat kapunk majd:)

2013. okt. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!