Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 10 hetesen 6620...

Kisfiam 10 hetesen 6620 gramm, és 65 centi nem túl sok?

Figyelt kérdés

2013. okt. 9. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ennyi, és hetek óta azt mondják hogy nagy. Most is ezt mondták, hogy korához képest sok a kg, viszont arányos, mert megvan hozzá a hossza. (De örülök hogy nem csak az én gyerekem ekkora nagy) :)
2013. okt. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy az sem,mennyivel született...Hosszra lányom is ennyi volt,súlyban is 6kiló volt.
2013. okt. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is nagy fiú 3 hónaposan már 7 kg volt de magas is. Most 1 éves múlt 12 kg és 86 cm. Mindent megeszik nem válogatós örök mozgó jó kedélyű kisfiú!
2013. okt. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kisfiam 3 hónapos státuszon volt ennyi, 10 hetesen nem mérték, szerintem nem kimagaslóan sok :)
2013. okt. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 10 hetesen 65 centi volt és 7500 gramm...

55 centivel és 3850grammal született.

Hát eléggé lecseszett a doktornő.... hogy miért adok neki annyit enni... és hogy 10 hetesen hogy hogy még két óránként eszik a gyerek.

Utána igyekeztem mindig kicsit húzni az időt 3óránkénti evésre és máris beállt a súlya.

Azóta is megkapom hogy túlsúlyos a gyerek (hiszed vagy sem, nem duci gyerek mivel a hossza is megvan bőven).

Jelenleg 6 hós 75centivel és 9700grammal.

Ne aggódj rajta te sem, had nőljenek.

2013. okt. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj.. különben is mit tudnánk tenni, nem adunk nekik enni vagy lefogjuk hogy ne nőjenek? :)


A kislányom is közel négy és fél hónaposan volt 8200 gramm, de 71 centi.. persze súlyra sok, de azért a centi sem elhanyagolható.. csak általában a dokik azt nézik, hogy hány kiló, de azt már nem hogy a hosszuk is arányban van-e ezzel.

A doki megkért, hogy naponta 3 étkezés csak zöldség legyen, és reggel este igyon csak tápszert.. ezt 4 hónaposan korainak érzem, úgyhogy csinálom úgy ahogy gondolom, meg egy rokon védőnő segítségével meg ahogy az első csemetémmel.


Néhány hónap múlva indul a mászás, szaladgálás aztán majd beállnak rendesen.


Vagy például egy sztori.. védőnő meglátja a kisfiam.. jaj szegény de sovány, kínálgassam, adjak neki enni vagy akár még béres cseppet (hasonló volt mint most a hugi) teszem hozzá szerintem egy 2,5 évest nem lehet tömni, ha nem éhes vagy nem akar enni.. szóval válaszolok a védőnőnek, hogy 14 kiló.. erre ő.. jaaaa, hát az akkor elég. :) (a magasságát igaz nem kérdezte, pedig 103 centi és persze vékonyabbnak hat)


bocsi hogy hosszú voltam :)

2013. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

sokszor ámulok milyen tág határok között mozog a kisbabák súlya-de szinte minden normális még ilyenkor.

Utolsó, nekem 3800grammal született a fiam, és egy évesen volt 9200gramm és 77cm. :))

10hetesen a kisebbik fiam 5200gramm volt.

:)

2013. okt. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
3840 grammal és 52 centivel született! Köszönöm a válaszokat most kicsit megnyugodtam! :)
2013. okt. 9. 12:55
 9/10 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Nah én lányom 3400al született.Ő december 13án volt 10 hetes,akkor volt 5500gramm,de aztán rá 3 hétre már 1kilóval több volt.3hónaposan javában a 68-as ruhákat hordta már,szóval 66centi volt kb akkor.

Én is hallgattam mindig hogy nagy.Most is megjegyezte 1 éves státuszon a védőnő,hogy de combos a kicsi.Hát ez van,éheztetni nem fogom úgysem akármennyi kiló és centi is.

2013. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5-ös!


6hós és 9700gramm? Nem semmi :)


Az Én Kisfiam nagy babának született, 3.880gr volt és 52cm-er. Anyatejes volt 11hós koráig. Volt olyan hónap, hogy 1100gr.-ot hízott :)


Ennek ellenére múlt héten volt 1 éves, 10kiló kereken és 81cm-er :)


Tehát, egyáltalán nem biztos, hogy nagy baba marad mindig. Most egy kicsit kiemelkedő a súlya, de hát Ő ilyen. A lényeg hogy beteg ne legyen!

2013. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!