Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappali sötétség?

Nappali sötétség?

Figyelt kérdés
Most lehet, hogy "hülyét" fogok kérdezni, előre is elnézést :) a kisfiamat (6 hónapos) úgy szoktam napközben letenni aludni, hogy lehúzom a redőnyt, behajtom az ajtót.. mostanában ebben a szutyok időben eléggé besötétedik. Az jutott eszembe, hogy mivel emiatt sokkal sötétebb van a szobában, gondolhatja-e azt, hogy este van...? Egy 6 hónapos baba azért már nem cseréli fel a napszakokat, ugye? Még egyszer bocsánat, ha valakinek a kifinomult tudását sérti a kérdésem :)
2013. okt. 16. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
A fiam 16 hónapos, én is így altatom nappal pici kora óta, ahogy Te (mondjuk ritkásra húzom csak a redőnyt). Soha nem cserélte még fel a nappalt az éjszakával, ez inkább újszülöttekre jellemző.
2013. okt. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én megszokásból teljesen lehúzom.. a nyár miatt :) és utána későn kapcsolok. viszont emiatt bemenni nem akarnék, nehogy felébredjen..
2013. okt. 16. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, szerintem ha fel akarná cserélni a napszakokat, már megtette volna. Mindenesetre próbálj odafigyelni, hogy azért ne éjszakai sötétség legyen.
2013. okt. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs redőny, de vaskos sötétítőfüggöny az igen, én azt húzom be neki, abból tudja, hogy alvás lesz. Ha anyóséknál alszik, vagy anyós nálunk van és ő altatja be, ő nem húzza be, és a kicsi fél óra múlva ébred, pedig ha be van húzva akár két órát is alszik egyhuzamban. Én is csak sötétben tudok aludni, ha nappal szundítok egyet, akkor az egyik ruhácskáját, vagy egy kendőmet a szememre teszem, különben zavar a fény (a szobánkban lájtosabb a sötétítő, mint a baba szobájában.

Szerintem semmi baj azzal, ha lehúzod a redőnyt!

2013. okt. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt olvastam ,hogy nem jó, ha napközben teljes sötétben alszik a gyerek, mert felcseréli a nappalt az éjszakával. A nagynál pont jó volt, a kicsi viszont csak vaksötétben tud aludni. A nagy is átszokott erre. Sose keverték össze a nappalt az éjszakával.
2013. okt. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 DeAnn ***** válasza:
én csak akkor húzom le a redőnyt, ha betűz a nap a szobába, egyébként sose. szerintem jobb, ha világosban is alszik, mert az oviban sem lesz sötét, amikor alvásidő van. igaz már 1 éves múlt a lányom, de eddig sose cserélte fel a napszakokat. én a helyedben csak akkor csinálnék sötétet, ha nem tudom elaltatni.
2013. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!