Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakul 1 éves babátok...

Hogyan alakul 1 éves babátok napirendje? Minél több verzió érdekelne!

Figyelt kérdés

Nemrég voltunk nevelési tanácsadónál, mert valahol az alvási dolgok nálunk nagyon elcsúsztak, és majdnem 1 évig rémálom éjszakáink voltak, már teljesen kimerültünk. Igen most jön a rettegett rész, kicsit hagyni kellett pár napig sírni, elképesztően nehéz volt, de tudtam, hogy csak hisztizik, mert régebben ahogy bementünk hozzá, abbahagyta és nevetgélt, de nem volt állapot, hogy éjszaka zsinórban 4 órákat fent voltunk, mert ő nem volt hajlandó aludni. 2-3 napig sírt éjjel pár órákat, de aztán megszűnt, ha csak kicsit felsír, nem megyünk be hozzá, de mivel jön a foga, ha nagyon rázendít, bemegyünk megnyugtatni, de szépen alszik már éjjel. A nevelési tanácsadó azt mondta, a nappalokat kell rendbe tenni, hogy éjjel jól aludjon, és ezt adta meg támpontként.


6, fél 7: kelés, tápszer

tízóraira vmi gyümölcs

fél 12, dél: ebéd, aztán alvás

3 körül vmi könnyű uzsi

6 körül vacsi

8kor alvás



Hát nekünk nem működik az ebéd utáni alvás mert délelőtt kidől

Szerintetek ez nálunk jó napirend?

Reggel 6-7 között kel, tápszer: peluscsere, átöltözés, nappaliban játék

fél 10 körül, egy banán, kis babapiskóta

10 kor elalszik kb, mindig különböző mennyiségeket alszik, hol másfél hol 2 óra, de van hogy 3 at, mint pl ma, még nem kelt fel és 1 óra van, 10-kor aludt el


12-13: ebéd

fél 3-fél 4: vmi könnyű uzsi: gyümölcs natúr yoghurttal, vagy túró rudi, utána kimegyünk sétálni este 6 fél 7ig

fél 7-7:vacsi, hol meleg vacsi, hol kenyér májkrémmel, pulyasonkával, sajttal, zöldséggel, vagy házi lekváros kalács


Fél 8 fürdés, meseolvasás, 8kor villanyoltás, 5 percig még sírdogál, de magától elalszik.


Éjjel max egyszer kel átlagban komolyabban a foga miatt, de amúgy alszik.


2013. okt. 18. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Reggel 7-8között ébred.De fél órát legalább még helyén van,nem megyünk be zavarni,mert ilyenkor még pihenget,beszélget,tornázik,játszik párnával,takaróval.

Reggelizik 3/4 szelet kenyeret vajjal és felvágottal(vagy virsli),iszik mellé 200-300mili tejet,kakaót.

Játszik vagy ha mennem kell boltba,fogorvoshoz bárhová,akkor sétálunk.Ha csak bolt,akkor hamar itthon vagyunk,de ha nem spar,hanem rossmann vagy ilyesmi,akkor fél12-fél1között érünk haza általában.Ebéd és alvás.

11-12között ebédel főzeléket,levest,bármi főttet hol hússal,hol anélkül.Alszik 14-15ig általában.Ekkor kap gyümölcsöt,joghurtot,kefírt,mikor mit.

Játszik.Ha olyan az idő és a kedvem,lemegyünk párom elé 5re,de ez rövid séta,mert 5perc alatt leérünk.De elöbb le szoktam menni,így mondjuk átlagban fél óra séta van néha du is.Vagy ha délelött nem volt kedvem,akkor 4kor elindulunk,bemegyünk boltba,utána le párom elé és úgy haza.

19-kor vacsora.Vízbe találom mennyiség tápszer,aztán bele sinemil vagy tejpép sűrűre,kanalazhatóra.(Nem cumisüvegezik már hónapok óta,szívószállal iszik mindent)

19:15-30körül pancsi.

Iszik még vizet,teát és alvás.Fél órát még altatja magát azzal,hogy tornázik és dünnyög.

Nem kel éjjel,legalább is nem sűrűn.Néha ha fel is ébred,az inkább fél9körül van,rögtön kis alvás után.Ilyenkor kihozom fél órát hozzánk,kicsit tv-zik meg ül mellettem az ágyon,majd iszik még és alszik.Néha pityereg picit,de szerintem kb 2-3havonta 1x kel fel este. 4 foga jön neki is,de annyira nem viseli meg szerintem őt.

2013. okt. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jó-e a napirended, nem tudom, mivel nálunk még kaotikusabb. :) Nálunk így alakul:

6-fél 7 körül ébredés, utána még szopizik a babám. Mivel a nagyobb megy oviba és ő már reggel van, hogy éhes, így van, hogy a kicsi is kap már akkor enni, mert különben a tesójától akarja elvenni.

8 körül megyünk oviba, utána bevásárlás, 9 körül érünk haza.

9 után szoktam én reggelizni, ha addig nem evett a kicsi, akkor kap ő is.

10 körül elalszik, 11-12 között ébred.

12-13 között ebédelünk.

14 körül lemegyünk fél órára kutyát sétáltatni.

15 körül ismét alszik, de van, hogy csak 16 körül alszik el, akkor megint egy órát szunyókál, közben megyünk az oviba a tesóért. Ovi után sétálunk, ha jó idő van, rossz idő esetén otthon játszás, közben szokott kapni rágcsálni kekszet, gyümölcsöt, otthon joghurtot.

18:30-19:00 körül vacsi, már majdnem azt eszi mint mi, ha nem olyat főzök, akkor üveges főzeléket kap.

19:30-20:00 körül altatás, akkor még megint cicizik.

Éjszaka többször is fent van, jön neki is a foga, emiatt mostanában alig eszik, állandóan cicizne megint. Mivel a nagyobb fiam sem jó alvó, nem tudom megtenni, hogy sírni hagyom, ha csak nyekereg én is próbálom visszasimogatni, de ritkán sikerül, általában cicit kell neki adni. Szerintem, ha egyszer kel fel a babád, az már nagyon jó! :)

2013. okt. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nekünk olyan mint amit a tanácsadóban adtak nektek, csak reggel 8-körül kel.


Mivel nagyon korán alszik a tied délelött, én nem 8-kor tenném le, hanem minimum félórával elöbb. Mert már kilehet teljesen készülve este 8-ra.

2013. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A mi naprendünk is a tanácsadóban adotthoz nagyon hasonló, kivéve, hogy a fiam reggel 8-kor kel és déltől fél 4-ig alszik délután, így 4-kor van uzsonna. Éjjel nem ébred. Nem tudnátok valahogy a délelőttöt kihúzni, mondjuk sétával? Mi is így álltunk át a délutáni alvásra 9-10 hónaposan.
2013. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Reggel 7-kor kel, peluscsere, öltözés, reggeli. Ezután vele együtt elviszem a nagyobb testvért oviba. Otthon játék, majd 9-10 óra felé elalszik. 11 körül kel, ekkor tízóraizik. 12-13 óra tájban alszik, általában másfél órát. 13 órakor ebéd. Ezután itthon játszunk, vagy játszótéren, vagy elmegyünk bevásárolni. 16 órakor megyünk a tesóért oviba, fél 5 körül visszaérünk. Innentől általában a kertben vagyunk kb. 18 óráig, majd a házban játszanak együtt a tesók. Általában 20.00-kor fürdetjük őket együtt, és mindkettőt negyed-fél 9 körül altatjuk. A pici elalvás előtt kap még 1 dl tejitalt.

2013. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kislanyom mar 14 honapos, de azert leirom en is a napirendunket: reggel 6 vagy 7 korul ebred, megissza a tejet es visszaalszik, ugy kb.9/10ig. 11korul gyumolcsot kap kekszel vagy felvagottat sajtot kenyerrel, miutan megette meg megiszik 1 deci tejet. Ha jo az ido kimegyunk setalni a kocsival, vagy ha nincs ebed, akkor fozok, 14 ora korul alszik el, masfel orat alszik, amikor felkel, olyan 17 ora korul ehezik csak meg, akkor kapja az ebedet. 19/20 ora korul falatozik megint gyumolcsot vagy tejbegrizet vagy ha apa vacsoral akkor o is ker, 20:30/21 korul furdes majd tejecske, de csak 22 orakor alszik el. Ejszaka eleg jol alszik,van amikor megebred de hamar visszaalszik. Kb. ennyi
2013. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-7 óra: ébredés, tápszer, játék

9-10 óra: gyümölcs vagy szendvics, alvás (kb. 1 óra)

10-11 óra: ébredés, játék

12-13 óra: ebéd, séta, bevásárlás

13-14 óra: úton hazafelé alvás a babakocsiban (kb. 1,5 óra)

15 óra: ébredés, játék

15-16 óra: uzsonna, általában tejpép, vagy amit kunyizik tőlünk :)

19 óra: fürdés, tápszer, alvás reggelig egyhuzamban

2013. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdekes,h egy alvàst javasolnak. Az én kisfiam is 6- fél 7- kor kel, de fél 10- től alszik egy órát. Alszik még ebéd után, 13:00-tól is egy órát minimum. A bölcsibe az ilyen koru babákat még 2x altatják. Nekem a nafy 15 hós korában állt át az egy alvásra.

Este 9-kor alszik, éjszaka többször kel.

2013. okt. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!