Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatok enni fel éves...

Mit adhatok enni fel éves kislányomnak?

Figyelt kérdés
4 hos kora óta táplálom hozzá,és már nem tudom mit adjak neki enni.már unja az eddigieket,krumpli,répa,tök,cekla,alma,körte,sütőtök. Ujithatok neki vmit? Én főzök neki,tehát az üvegesek kizárva. Adjatok légyszi tanácsot!
2013. nov. 2. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

cukkini, banán, zöldborsó, zöldbab, szilva, kukorica paszírozva

de már husit is adhatsz neki: csirkemelle, pulykamellet

2013. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fél évesen kezdtem neki husit tenni az ebédjeibe (a főzeékbe), először csirkehusit, esetleg pulykát, később marhát és disznót is. Kezdetben csak egy falatnyi az adag, és szerintem úgy jó, ha gyengén fűszerezett húslevest főz az ember és abból vesz ki husit meg zöldséget (az enyém a sárgarépát nagyon szerette, azt mindig megette szívesen), aztán a többi húsból a száraz részéből kis falatokat csomagoltam, elraktam mélyhűtőbe, és egy egy adagot kiolvasztva beleturmixoltam a főzelékébe. Tízórai gyümölcs volt fél éves korában, uzsonna vagy vacsora fél adag tejpép, amibe egy banánt turmixoltam, és reggel-este mindig szopizott, napközben is néha igényelte a szopizást még.
2013. nov. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Cukkinit és husit adok neki,banánt és szilvat sajnos nem szereti.a zöldborsót és babot kipróbálom.de hol vegyek neki?idáig mindig hazait kapott,amit elraktaroztam a melyhutoben.
2013. nov. 2. 22:17
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen,tejpepet is szereti,konkrétan a gyümölcs-zöldség az uncsi neki.
2013. nov. 2. 22:21
 5/11 anonim ***** válasza:
májkrém is segíthet
2013. nov. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi idős korban ez elég változatos, nem lehet hogy egy kis fűszerezést igényelne? Hátha úgy jobban tetszene neki. A főzelékhez kaphat krumpli helyett rizst (jól szétfőzve rizsnyákká), az is változatosság. A gyümölcsöket meg én hol babapiskótával, hogy keksszel adtam a picinek. Fél éves kora körül jött nálunk a málna és eperszezon, abból anyukám olyan lekvárt főzött, hogy teljesen átpaszírozta aprólyukú szűrőn, hogy az apró magvak ne menjenek bele, és abból is raktam a pici almájába, így nem csak almát kapott. Sárgabarackot hasonlóan kapott lekvár formájában. Kb 8 hónapos korától meg őszibarackja termett rengeteg a szüleimnek vagy 2 hónapon át, azt naponta több szemet is megivott leturmixolva sűrű barackléként, vagy keksszel sűrítve megette. Egyébként egy hónap múlva, 7 hónaposan már adhatsz neki joghurtot, tűrókrémet, ha nem lesz allergiás rá, én natúr joghurtba keverek házilekvárokat, az nagy változatosság lesz.
2013. nov. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, és aminek most van szezonja: birsalma! Igaz, azt rendesen cukrozni kell, hogy finom legyen, de hát végülis az anyatej is édes... lekvárként pl almához keverni nagyon jó.
2013. nov. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

első vagyok: az kimaradt, hogy spenótot, sóskát is adhatsz neki, de ezekhez mindenképpen keverj anyatejet, vagy tápszert!

És én sem fűszerezek nagyon. Az almába pici fahéjat szoktam tenni, és a cukkinihoz kaprot. De sót semennyit. Szerintem elég ízesek a zöldségek/ gyümölcsök.

2013. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen a hasznos válaszokat :-) a fűszerezés eszembe se jutott. és akkor már mehet az almába fahéj, meg kapor a cukkinibe? az jo, megpróbáljuk így. másfajta fűszer esetleg? vagy még korai?
2013. nov. 3. 20:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Én gyengén fűszerezve főztem a húslevest, amit mi is ettünk, és abban főtt zöldséget kapott, tehát az általában használt fűszereket használtam, csak kevesebbet.
2013. nov. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!