Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy gondoltam, biztos ami...

Úgy gondoltam, biztos ami biztos fehér babaruhákat fogok venni, mert azt lány és fiú csecsemőre is lehet adni. Általában milyen méretben érdemes megvenni a babaruhákat? 19 hetes terhesen nem korai elkezdeni a vásárolgatást?

Figyelt kérdés
2008. júl. 10. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Egy újszülött mérete kb. 54, 56-os. Ha ebben leled kedved nyugodtan vásárolj, de azért ne túl sokat meg drágát mert 20 perc múlva úgyis kinövi. :) Boldog babázást!
2008. júl. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsot. :)
2008. júl. 10. 10:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Én kizárólag 50-es méretet vettem és így is minden nagy rá.

De tényleg nem kell sok ruha, hama kinövi.

És ha tetszik, vásárolj nyugodtan:-)

2008. júl. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
de vehetsz sárgát, zöldet,vagy amilyen szin éppen megteszik. egy ismerösöm is igy volt aztán állt a boltban egy nagyon cuki szürke cuccnál hogy jaja de ari de hát nem fehér...
2008. júl. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudtam, hogy fiú-e vagy lány én a fehéreken kívül vettem sárgát, zöldet és drappot is, amiken unisex minta volt. Szerintem azok is jók mindkettőnek. Én 56-osat és 62-est vettem. Nekem egyik boltban sem nagyon ajánlották az 54-est,mert az tényleg nagyon kicsi már. Ha meg véletlenül koraszülött lesz (ami ugye nem lesz!), még mindig elszaladhat valaki venni pár darabot.

A vásárlást meg akkor kezded, amikor jólesik, jót tesz a léleknek is,meg a pénztárcának is. Jobb fokozatosan megvenni mindent, mintha egyszerre kell kiadni annyi pénzt.

2008. júl. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem korai , én dec 15-re vagyok kiirva és vattem egy csomo mindent..

Vettem body-t alsóruházatnak többet 52-esből pár db, meg 62 ig vettem, mert nem bej ha nem peszentos..a többi ruhát ugyanígyvettem 52-62 méreteket.

Vettem:

-vékonyabb hálózzákot a paplan alá

-vastagabb hálózsákot (paplanost)-az més a babakocsiba is jó

-egy-két kisinget(rékli)

-rugdalózót lábast rövid és hosszú ujjút is.

-kesztyűt a karmolozás ellen

zoknit vékonyabbat 2-3 párat

-kiscipőt télen a zoknira jó lesz

Még szükség lesz egy-két vastagabb lábas rugira, meg vastagabb sapkára, overálra hasonló melegebb dologra, de én ezeket még nem veszem meg, mert mindenhol azt mondták, hogy majd augusztus vége felé lesznek , akkor olcsóbb lesz és tényleg nem is találtam ilyesmit, de megvettem a kiskádat a cumisüvegeket , mert anyagiak miatt mindig azt veszem meg havonta egy-két dolog, ami olcsóbb.

Az akciós leárazásokon sokat spóroltam és majd augusztusra maradna a babaágy és kellékei utána a vastag ruhadolgok és a pelenka, mert abból sok kell majd.

Kellemes időtöltést a boltokba!

17,4 hetes kismami

2008. júl. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

17,4 hetes vagyok.Még annyit hozzáfűznék, hogy én is vettem sárgás-fehéres csíkost, sima fehéret, drappot, zöldet,nyuszist stb...és én nem helyezem hátrányba a világos kéket sem, mert az lánynak is jó. Nálamaz egyetlen kritérium, hogy fiúbabán ne legyen rózsaszínű..amit olcsóbban találsz és szükségét látod vedd meg.

Tényleg hamar kinövi, de kisbodyból, illetve ami minél közelebb van a baba bőréhez abból kel a legtöbb, kabátból pedig már egy is elég.

Na puszillak benneteket!

2008. júl. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, hogy itt én leszek "az idegen, furcsa kismama".

Én 20 hetes vagyok már, eddig egy darab babacuccunk van, az is csak azért, mert ismerősünktől kaptuk ajándékba. Ha tényleg úgy érzed, hogy most nincs jobb programod és nem hagy nyugodni a dolog, akkor vásárolgass.

Én speciel várok még vele bőven. Nekünk eszünkbe sem jutott eddig vásárolgatni, addig jutottam, hogy nézegetem a dolgokat, hogy milyen árban vannak, mire lesz szükség és összeszedem a gondolataimat, bár erre is alig van időm. Itthon voltam pár hétig, mert pihenésre ítélt az orvos, de én akkor rájöttem, hogy a babavárás utolsó tíz hete nagyon-nagyon unalmas lesz és valószínűleg akkor annyira várni fogom már, hogy megszülessen, hogy rajta kívül más gondolataim úgysem lesznek. Épp ezért döntöttem úgy, hogy hagyom majd azokra a hetekre a vásárolgatást, a szoba rendezgetését és a babaholmik legmegfelelőbb helyének a megtalálását, amikor már mást úgy sem lesz lehetősem csinálni és nem is fog más járni a fejemben, mint ez.

Ameddig még lehet, addig dolgozom, nem erőltetem meg magam, de így rohannak a napok, hetek és sikerül lekötni a gondolataimat. Szóval én ezt még túl korainak tartom, de kinek a pap, kinek a paplan.

Talán azt még meg is értem, hogy a nagyobb dolgokat megveszed, kiságy, babakocsi, stb, ami nincs a baba neméhez kötve és ezeket anyagilabb is jobb előre megvenni, ha belefutsz egy akcióba, de a ruhácskák, kiegészítőkkel még várhatsz is. Nem lenne egyszerűbb úgy venni meg ezeket, hogy tudod azt, hogy a kisfiacskádnak kell, vagy a kislányodnak? Esetleg akkor, amikor már a nevén is nevezed a pocakodban lévő babádat?

És igen, most jöhet az a beszólás, hogy "Mit csinálsz, ha korán jön és nem lesz semmi babának való otthon?" Mert ezt is megkaptam már. A válasz egyszerű: ha két-három héttel jön korábban, akkor nincs gond, mert addigra megveszünk mindent, bírni is fogom, nem az én dolgom lesz ez egyedül, hanem a párommal közösen vásárolgatunk majd. Ha pedig sokkal korábban jönne (ezt semmiféleképpen sem szeretném, még gondolni sem rá), akkor pedig mindannyian tudjuk, hogy úgysem vihetném haza a kórházból, nagy eséllyel még heteket kellene várnom, sajnos bőven lenne időm előkészíteni mindent. De ilyen nem lesz!

2008. júl. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hsz-ó vagyok: ha már a színeknél tartunk és mindenképpen szeretnél már most vásárolgatni, akkor a fehér ugyan jó, de ne csak fehéreket vegyél. Ha nem is a baba, de te biztosan unni fogod. Úgy gondolom, hogy a kéken és a rózsaszínen kívül szinte az összes szín megfelelő lány és fiú babának egyaránt, ha találsz szép árnyalatot és jó fazont. Például a zöld, a sárga, a lila, akár még a bordó is, vagy ezek kombinálva a fehérrel.
2008. júl. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha elkezded a vásárolgatást, arra figyelj, hogy ne vegyél túl sokat semmiből. Szerencsére nem kezdtem el túl korán a vásárolgatást, mert egy olyan kolléganőmtől kaptunk rengeteg babaruhát akiktől nem is álmodtam volna, és ilyen kellemes meglepetés téged is érhet. Akkor meg már jobb azután megvenni ami hiányzik.

Amit szerintem független attól, hogy kaphatsz vagy sem kisruhákat valakitől, vehetsz olyan kis bodykat, rugdikat amiket még az első pár héten feladsz neki. Ezekből vettünk mi is újakat, de sokat vásároltak a nagyszülők is. Szóval jobb volt abból sem bevásárolni nagyon, mert valóban hamar kinövi.

És még azt érdemes megvenni ami nézelődés közben nagyon megtetszik neked és szeretnéd látni a babádon majd. Azt ne hagyd ott. :-)

Rózsaszín és kéken kívül valóban bármit vásárolhatsz. Mi úgy tudtuk kislányunk születik, megszületett és kiderült, hogy fiucska. Csak 3 dolgot vettünk rózsaszínt és sajnos nem igazán tudtuk használni. Szerencsére a szobát úgy rendeztük be, hogy nem lányos. Amúgy ma már igazán hordanak a fiúk is rózsaszínt, és az is csak attól függ, hogy pl. te rózsaszínt ráadnál-e a fiadra,vagy kéket a lányodra, hogy mennyire élnek még benned a régen megszokott standardok. Sajnos nekem még nehéz volt elképzelni, hogy rózsaszín fiúcskának de a bodykat úgyis ráadtuk mert annyira cukik voltak. Igaz nem túl sokszor.

Jó babavárást.

2008. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!