Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet ültetni a...

Mikortól lehet ültetni a babát anélkűl, hogy ártanék vele neki?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem,hogy körbepárnázva tízpercig,vagy hasonló,hanem pillanatokra. Pl játék közben 1/2 percig ülve tartani ? Egyszer-kétszer pár pillanatig úgy tartottam,és hangosan kacagta,annyira tetszett neki a dolog. De nem szeretnék neki ártani. Ezzel szerintetek erősítem a kis gerincét,vagy épp ellenkezőleg ? Szuperanyuk kíméljetek !
2013. nov. 20. 09:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem erősíted vele egyáltalán.

Amíg nem ül magától, ne erőltesd.

2013. nov. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia, jelentem nem vagyok szuperanyu. :) Én játékból engedtem, hogy felhúzza magát, aztán visszadöntöttem. Egy idő után, amikor már elég erős volt, bármilyen kapaszkodónál felült, utána meg már kapaszkodó sem kellett. :)
2013. nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom még nem ül fel önállóan csak kapaszkodva. Valamibe belekapaszkodik (vagy éppen belém) félredobja a popsiát és felül.

Visszafektetem, de kb. 3 mp és újra csinálja, így legalább erősödik a dereka, persze a sokadik lefektetés után már nemtetszését fejezi ki.

Nem gondolnám, hogyha pár pillanatig úgy tartod ártanál vele. Mi voltunk csípőszűrésen, a gerincét is megnézettem, nem volt semmi gond.

Lehet, hogy így fogod ösztönözni arra, hogy egyedül is megpróbálja.

2013. nov. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért az nem mindegy, hogy mennyi idős, és az sem, hogy kire érted a szuperanyut?
2013. nov. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A kisfiam ma 14 hetes. Erős,fejlett baba. Most már egyre több dolog tetszik neki. Úgy "ültettem" a tegnapi fürcsinél a térdemre,hogy közben tartottam a hónaljánál. De a lényeg,hogy a kis popója a lábamon volt,és az ő kis lábacskája meg lógott. Szóval nem az egész súlyát hagytam ránehezedni,csak picit és pár pillanatig csak. Neki tetszett,de ha ártok vele,akkor inkább nem játszunk ilyet egy ideig!
2013. nov. 20. 09:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Vannak helyzetek, amikor kénytelen vagy ültetni par pillanatig, de amíg magátol nem tartja úlve magát, addig artasz vele, akar későbbi gerincferdlese is lehet. Persze, hogy tetszik neki ülve, mert újdonság, más szögből tja a bigot, de várd meg, amíg felül magától. Ha erős fejett aa, akkr bizts hamarosan megcsinalja. Ennyi idősen a legjobb erősítés a hasonfekvés, és az abból kiinduló mozgások.
2013. nov. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Akkor lehet ültetni egy babát, ha önállóan tud már ülni és akkor önállóan felhúzza vagy feltornázza magát ülésbe és magától szépen elüldögél.

Vannak, akik ezt már korán tudják, vannak akik később.

A fiam egy korán felülős baba volt, ő már 6 hónaposan önállóan, stabilan tudott ülni.

De a 14 hetes babád még ezer százalék, hogy nem tud magától ülni, szóval nem szabad még pár pillanatra sem ültetni, mert ezzel teljesen leterheled a gerincét!!!

Egyébként hivatalosan olyan 9-10 hónapos korra kell tudnia egy babának önállóan, stabilan ülnie. Ettől még baromi messze van a 14 hetes babád!

És elhiszem, hogy kacag, meg tetszik a dolog, a fiamnak is nagyon tetszene, ha ki-be dugdoshatna különböző elektronikai cuccokat a konnektorba, de attól még tudom, hogy veszélyes, ezért nem engedem!

2013. nov. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat. Ugyanezekre gondoltam én is,amiket írtatok. Nem erőltetek semmit! Minek ?Így is annyira rohan az idő! De naponta egy röpke "láblógatás"(rátartással) belefér! Ha már egyszer úgy tetszik neki!
2013. nov. 20. 10:07
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi az infót,de legalább annyit tegyél meg mielőtt véleményt irsz,hogy figyelmesen olvasd el,amit írtam! Köszönöm !
2013. nov. 20. 10:11
 10/12 anonim ***** válasza:

"Köszi az infót,de legalább annyit tegyél meg mielőtt véleményt irsz,hogy figyelmesen olvasd el,amit írtam! Köszönöm !"


Ha ez nekem szólt, akkor annyit tegyél már meg, hogy elolvasod a saját kérdésedet, ami úgy szólt, hogy mikortól lehet ültetni egy babát anélkül, hogy ártanék vele?

És én erre válaszoltam!

Meg kérdezted, hogy ezzel erősíted-e, amit most csinálsz, vagy éppen ártasz vele.

És erre is válaszoltam, hogy ártasz vele, ha rövid időre is, de ültetgeted. Mert ezzel nem erősíted, hanem terheled a gerincét.

2013. nov. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!