Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell betartani a 9...

Mennyire kell betartani a 9 kg-os határt a gyerekülés használatánál?

Figyelt kérdés
Kislányom jövő héten lesz 15 hónapos, de még csak 8,7 kg. Ülni ugye már régóta tud, már szalad is egy ideje. Úgy gondolom, hogy a gerince már elég érett egy gyerekülésre. Römer hordozónk van, de arról már 15 centire lelóg a lába ez nem is érdekelne, mert a kocsiban behúzza, őt sem zavarja. Viszont a hordozó övét már nem tudom kényelmesen bekapcsolni, ha kabát van rajta, pedig a maxra van állítva. Szerintem szorítja is már. Viszont a 9 kilót nem érte el, és amilyen ütemben enni óhajt őfelsége, érettségire lesz 9 kiló :)Már ki is néztem a BeSafe ülést, de csak 9 kilótól használható. Menyire kell ezt komolyan venni?
2013. nov. 21. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
A te lányodnak már bőven autósülés kell, akkor is ha még 30dkg hiányzik hozzá.
2013. nov. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15 hósan hordozóban? Csoda, hogy nem büntet meg a rendőr. Hordozót csak addig lehet használni amíg kányelmesen elfér, nem tud ülni. Ekkora gyereknek sőt kisebbnek is már a dönthetős gyerekülés való.
2013. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az én lányom 5 hónaposan 8500 gramm volt és 72 cm (óriási tudom, de 10 hónapos kora után lelassult, most már egészen slankos :)), így már akkor totál kicsi volt a hordozó, ezért abban a percben, ahogy felült (7 hónaposan) ment a rendes ülésbe.
2013. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én hülye meg ragaszkodok ahhoz a nyamvadt 9 kilóhoz! :) Köszönöm, hogy válaszoltatok, el is megyünk a hétvégén venni egy ülést!
2013. nov. 21. 13:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell "dekára" komolyan venni. Nekem 11 hónaposan már abban ült, pedig nem volt ő sem 9 kiló, de a hordozó (bár elméletileg 13 kilóig jó lenne) már nagyon szűknek bizonyult. Egész nyugodtam cseréld ki, sokkal kényelmesebb lesz neki, főleg, hogy jön a vastag ruhás időszak!

Minden jót nektek!

2013. nov. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy! Azért arra kíváncsi lennék, hogy egy 13 kilós gyerek hogyan fér bele?!
2013. nov. 21. 13:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a testsúlyt kell figyelembe venni autós üléseknél, hanem a testmagasságot is. A fiam se volt még 9 kg, amikor is átkerült a gyerekülésbe, mivel olyan hosszú volt, hogy kilógott a lába a hordozóból. Nem fért el benne.

Úgyhogy nálunk is előbb lett gyerekülés, mint hogy legyen 9 kg a fiúnk. Bár mondjuk a fiam a tiédhez képest elég nagyocska, ő fél évesen volt 8 kg, tehát ő olyan 7 hónapos kora óta gyerekülésben van, de mondjuk ő 6 hónaposan már stabilan ült is.

A lányod meg 15 hónaposan bőven gyerekülésbe tehető!

Én még nem is láttam, járó gyereket hordozóba.:)

2013. nov. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi már 8 hónaposan az autósülésbe raktuk. Ekkor már tudott ülni, viszont még épp nem volt 9 kg. Egyébként mit csinál a rendőr? Kiveszi és megméri, hogy elérte-e már a 9 kg-ot? :)

Szerintem nem a 30 deka a lényeg, hanem, hogy tudjon ülni. Úgy gondolom, hogy azért van így számozva, mert mire megtanulnak ülni olyan 9 kg körül vannak a babák (átlag, tudom, hogy vannak eltérések), és onnantól már használható.

2013. nov. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez a rendőrös dolgon én is jót nevettem :) Amelyik rendőrnek nincs gyereke, az meg sem tudná állapítani egy ülésről, hogy hordozó vagy fordítva bekötött 0-18 kilóig használható ülés. Köszönöm a segítséget! Már ki is választottuk a megfelelő ülést!
2013. nov. 22. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!