Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni a dohányfüst...

Mit lehet tenni a dohányfüst ellen?

Figyelt kérdés

Akármerre sétálok a pici babámmal, állandóan elmegy mellettünk valaki, és fújja az arcunkba a füstöt. Ma már 10 méterre voltunk a alakásunktól, de jött egy dohányos, és előttünk akart menni... Inkább elmentem egy utca kerülővel haza.

Mit lehet tenni?

Magyarországon miért nem csak a kijelölt helyeken lehet dohányozni? Nincs erre törvényjavaslat legalább? Nem lehetne közös erővel - a kismamákért és a babákért (persze a gyerekekért és az idősekért is) - kezdeményezni egy ilyen javaslatot?

Annyiszor eszembe jutott már ez az ötlet. De most egyre idegesítőbb ez a füst...


2009. nov. 19. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Egyetértek veled, engem is nagyon idegesít. Annak ellenére, hogy a párom dohányzik ( persze a kicsi mellett soha!!! ). Utálom hogy megyünk az utcán és minden lépésben cigifüst van, és egyáltalán nincsenek tekintettel az emberek még a pici babákra sem. Felháborító. Felőlem dohányozzanak, csak jó messze tőlünk...
2009. nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez ellen nem lehet mit tenni.Ezt el kell tűrni.Én sem szeretem, volt rá pl, hogy fogtam a gyereket és úgy fújták felénk a füstöt.Úgysem teszi le egy ember sem a cigit a másik kedvéért.Ilyen világban élünk!
2009. nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországon is az emberek hozzáállása olyan lenne a törvénykehez, mint Európa nyugati felében - mármint hogy a törvényt betartják, és aki nem, azt elnézik, akkor lenne értelme egy ilyen törvénynek.

Nyugaton van is, és aki nem tartja be, azt egyrészt a többi ember elitéli, másrészt meg alaposan megbüntetik, és nincs kibúvó, fizetni kell.

2009. nov. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos törévny nincs.


Egyszer jó tapasztalatom is volt. Zebránál álltam, mellettem rágyújtott egy fiatalember. Észrevette a hasamra kengurúzott gyereket, elnézést kért és hátrább állt, hogy ne érhessen bennünket a füst.


Sajnos ez egy a százból, de legalább jó jel, köszönöm neki.

2009. nov. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hiába van törvény, mindenki tesz rá magasról. Például Pécsen közterületen tilos a dohányzás, elvileg büntetik, aki rágyújt az utcán, buszmegállóban stb, de igazándiból senki sem tartja be. Ez van, sajnos. Szélmalomharc.
2009. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ma 17:14-es: éppen ezt mondtam az elöbb, más országokban olyan nincs, hogy nem tartják be, máshol komolyan büntetik.
2009. nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit. Mióta leszoktam és a babám is megszületett, azóta olyan, mintha az utcákon MINDEN ember cigizne... Hihetetlen, most tűnik csak fel, hogy milyen sokan vannak. Én próbálok csendesebb helyeken sétálgatni, hogy ezt elkerüljem, de sajnos a szmog is számottevő :( (Debrecen) gy pozitív példát azért írok: a múltkor egy bankautomatánál mögöttem gyújtott rá egy srác, de észrevette, hogy babával vagyok (hordozom), és kiállt oldalra a sorból, szabadkozva. Persze előtte borzasztó szemrehányóan néztem rá... :D
2009. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azért mentem táppénzre már a terhességem elején, mert felszolgáló vagyok, és nem akartam egész nap füstben lenni. Amikor egyszer-egyszer bementem a munkahelyemre (már nagy hassal), néhány ember simán rágyújtott mellettem. Közben meg érdeklődtek, hogy mikor születik a baba. Én is dohányoztam (3 éve hagytam abba), de most már az utcán is zavar.
2009. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!