Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15-16 hós babátokat vittétek...

15-16 hós babátokat vittétek már fogorvoshoz? Más, a formabedobós játékkal minden nap játszotok? Megint más, mennyi időt töltötök "olvasással"?

Figyelt kérdés

Bocsesz, hogy ennyit kérdezek, de nem tudom kivárni az 1-1 órát.

1. Dokim kérdezte, hogy vittem-e már fogorvoshoz a babát, de nem tudtam megkérdezni, hogy miért kérdi, mert sürgős esethez hívták. Már ennyi idősen el kellene őket vinni? 12 foga van.

2. A formabedobós játék nem nagyon érdekli a babámat, kb. 2 percet játszunk vele aztán odébb áll.

3. Viszont a könyveket nagyon szereti, 1 nap többször hozza, hogy olvassak neki vagy nyújtózkodik a könyvekért, amiket nem engedek neki egyedül lapozgatni (már kellett ragasztani is 1-2-t)

Azért kérdezem ezeket, mert kiváncsi vagyok babátok szokásaira.


Ja, még 1 kérdés: lefekvés előtt olvastok már neki valamilyen mesét vagy fürdés után egyből jön az alvás?

Köszi a válaszokat


2009. nov. 19. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

szia

az én babóm két éves

fogorvosnál nem voltunk, megkérdeztem a háziorvosát, azt mondta nem kell, csak ha panasz van

minden foga kibújt már, naponta csak egyszer használjunk fogkrémet, egyébként csak vízzel mossuk

16-18 hónaposan a formabedobó egyáltalán nem érdekelte, csak ment volna, most h már nagyobbacska szívesebben üldögél és játszik vele, sokat épít is

15-18 hósan nagyon szerette a húzogatható játékokat, kisautót

a könyveket csak 2-3 hónapja nézegeti rendszeresen, elmondjuk mi van a képeken, mondókázunk,

olyan könyvei vannak aminek vastag kartonszerű lapjai vannak, nem tudja őket elszakítani

esti mese még nincs, mondóka van, és egy kedvenc versike

imádja a hipermarketek szórólapjait, képes 5-10 szer is végiglapozni őket, ha meg játék is van benne, külön meg is mutogatja mit szeretne / amit általában nem kap meg, csak ha ajándékozási alkalom van

2009. nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy 1 éves korban illene elvinni a gyereket fogorvoshoz, hogy megnézze nincs-e zománcprobléma, fogkő. De még én sem vittem a 1,5 éves lányomat, mert képtelenségnek tartom, hogy engedje. A fogmosás is egy kín. Mi 2-szer mosunk fogat egy nap, már rendes fogkefével, gyerekfogkrémmel.

A formabedobós játékkal kb. 3 éves kortól tudnak játszani, előtte nem, hiába van már ráírva. Az én lányom úgy játszik vele, hogy megmutatom mit hova kell dobni, magától még túl nehéz neki.

A mesekönyveket egész nap elnézegeti. Általában csak a képeket, de néha-néha már 1-1 rövidebb mesét végig is hallgat. De csak 1-2 hónapja. Előtte nem kötötte le, csak a képek. Az áruházi szórólapokat ő is imádja, azt oda szoktam neki adni, azt legalább szét is tépheti.

Lefekvés előtt szokott neki az apja olvasni, amíg az esti tejet megcsinálom. Ha egyedül vagyok vele, akkor kimarad, mert ha már meglátja a tejet, nem érdekli a mese.

2009. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15 hónaposak vagyunk, fogorvoshoz nem készülünk. A sütifaló formabedobót szeretjük, de inkább a zene miatt. Nem igazán tudja egyedül beilleszteni a formákat a helyére. A mese könyvek viszont jöhetnek, főleg az állatos könyvek, és mindegyiket végig mutatja, hogy csinál. Egyébként jön megy, kosarat pakol ki-be, főz a műanyag edényekkel, fakanállal, rengeteget rajzolunk, itt is az állatok a fő téma:)) A rövidebb dalokat pl. csigabiga told ki szarvadat, csip-csip csóka eljátszuk. Ha rossz napja van, akkor viszont csak szétszórja a játékokat, semmi nem érdekli és nyűglődik. Még kimondott esti mesénk nincs, fürdi után hozzám bújva alszik el a nagyágyon, utána csempészem be a kiságyba.
2009. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az én fiam 14 hós. 16 foga van, de fogorvosnál nem jártunk. igazából eszembe sem jutott eddig, hogy bármiért is kéne oda vinnem:-) tisztítom a fogait, szépek, fehérek, nem gondolom, hogy tudna bármit kezdeni vele egy fogorvos.

A formabedobos játék minket sem köt le, max addig, míg szétszórja a szoba különböző sarkaiba a darabokat. Viszont ha kap két műanyag dobozt, és abba beleteszek apró játékokat, imádja ki be pakolni oket, elvan vele fél óráig is. van külön egy könyvespolc,amire olyan könyveket tettem, amiket nem sajnálok. azokat naponta legalább 10-szer lepakolja,illetve kiszedi a tévéállványból a dvd-tokokat. ezeket rakosgatja, hurcolja. Adok neki számítógép kábeleket, azokat húzkodja maga után elvissza a lakásban. mesekönyvében vannak kedvenc figurák, azokat keresi benne, lapozgatja ügyesen.

Lefekvés előtt én nem csinálok ilyen rituálékat neki. fél 7-kor fürdünk, utána eszünk és még játszik egy kicsit. mikor elálmosodik 8 körül, akkor leteszem aludni.

2009. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!