Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Enyhe "Ó"-láb normális még 1...

Enyhe "Ó"-láb normális még 1 éves kor körül járás közben?

Figyelt kérdés

A lányom 9 hónapos kora körül jár, most múlt 1 éves.

Kicsit olyan a járása, mint a csimpánzoknak, azoknak van ilyen dülöngélő, Ó-lábas járása.

Nem durva, de mégsem tartja egyenesen a lábait.

Ez kisgyerekeknél normális ilyen korban?


A védőnőm egy szót se szólt, azt mondta, felesleges elmenni ortopédiára akkor miután elindult, ha nincs vele semmi baj.

De honnan tudjam magamtól, hogy van-e probléma??


2013. dec. 12. 13:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
1évesen még nagyon is normális. Majd ahogy nő még a lába hosszra, úgy fog kiegyenesedni. Valóban fölösleges ortopédiára menni, mivel nincs gond vele.
2013. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Amíg pelenkás, addig ez teljesen normális. A pelenka elhagyásával sokat fog változni a lábtartása. (gyógytornász mondta nekem is, mert engem meg beparáztatott a védőnő)
2013. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Minden gyerekemet akkor vittem kontrollra, amikor stabilan megtanultak egyedül járni. Így kérte az ortopéd orvos. És igenis fontos lehet, mert pl. az enyémekből kettőnek is emeld D-vitamint kellett szednie, hogy helyre álljon a lába. Nem szabad ezt elhanyagolni, nagyon nem mindegy hogyan fog majd járni, főleg egy kislánynál....

3 kislány anyukája

2013. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
Nem ismerem az előzményeket, hogy sokat volt-e járókába, használtatok-e kompot vagy járássegítőt, vezetgettétek-e,mászott-e a lányod és mennyi ideig. De jól érzed, hogy ez nem teljesen normális. Ez a korai járás következménye, mert még nem volt elég érett a vázrendszere. 18 hónapos korig kellene elindulni a gyerekeknek és minél tovább mászniuk. Mi jártunk Dévényre nyaki hipotónia miatt, és minden mozgási fejlődésnél mentünk kontrollra, rendben van-e. Mivel picit bedől a fiam bokája szupinálós cipőt hord. 17 hónapos 1 hónapja jár (10 hónaposan mászott, 13 hónaposan állt fel, 14 hónaposan kezdte tologatni a székeket, 1 métert sem vezettem) és egyenes, normálisan zárt lábakkal jár a pelus ellenére, nem terpeszben és nincs o lába. El kellene vinned gyógytornászhoz.
2013. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az enyhe ó-láb abszolút normális.

Van élettani ó-láb, majd lesz élettani x-láb, és ezután alakul ki a végleges lábállás. Ha a családotokban átlagos a lábtartás, akkor nincs miért aggódni.

2013. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Soha nem használtunk járókát, kompot, járássegítőt, a kezét se fogtam sosem a mai napig, a maga ütemében fejlődik szépen, cipőt se hord a mai napig (utcán még a hátamon viszem, nem teszem le).

A gyógytornásszal semmire se megyek, az nem ortopéd szakember.

De akkor megnyugodtam, hogy ez normális ilyenkor.


Ehhez hasonló a lábtartása:

[link]

2013. dec. 12. 14:05
 7/17 anonim ***** válasza:
Pont ez a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy a mezítláb járás a jó.....igen az lenne egyenetlen talajon, de nem parkettán, betonon. Egy Dévényes szakember!!!! bizony több szakmai tudással és tapasztalattal rendelkezik általában, mint sok orvos. Persze az én gyerekemnek teljesen rendben van a lába, de be lehet a fejeket dugni a homokba, aztán később meg majd lehet a spec cipőket venni a korrigálásra. És felnőtt korra meg majd jönnek a vázrendszeri problémák.A megelőzés mindig jobb :)
2013. dec. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy vitába szállok ezzel, de frászt kapok ettől a mai "Dévény-őrülettől".

Nagyon sok esetben kitalálnak mindenféle dolgot, hogy bizony járnia kell a gyereknek hozzájuk, csakhogy kapjanak pénzt, mert persze nem olcsó, sőt...

2013. dec. 12. 15:14
 9/17 anonim ***** válasza:
Ezen a képen teljesen normális csülkök vannak.
2013. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
Látszik, hogy lövésed sincs a Dévény módszerről. Ha vennéd a fáradtságot, olvass róla, akkor talán megértenéd a módszer létjogosultságát. Akik ezt a módszert alkalmazzák, nem elsődleges náluk a pénz hajhászása és nem véletlen, hogy komoly szűrőn mennek át azok, akik jelentkeznek és nem holmi okj-s képesítésről van szó. De mondom, nekem megér néhány alkalom pár ezer forintot, hogy tudjam, minden rendben van a gyermekem fejlődésével. Ennél többet ne dobjak ki az ablakon. Ha megvagy győződve arról, hogy nincs szükség arra, hogy valaki megnézze a lábát, minek írsz ide kérdést?????
2013. dec. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!