Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtetek gyurmázni a...

Mikor kezdtetek gyurmázni a babátokkal?

Figyelt kérdés
Láttam főzős gyurma receptet, gondoltam kipróbálom, de a 14 hónapos fiam nem kicsi még hozzá? Hogyan kezdjem el vele a gyurmázást, hogy ne csak "megkóstolja"?

2013. dec. 18. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 éves a lányom, de csak jövőre tervezem a gyurmázást. Szülinapjára szeretnék neki venni.
2013. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam a 2 éves fiammal, de nem igazán érdekelte, csak szétmorzsolta. De lehet hogy próbálkozni kéne még, és ráérezne. 14 hónaposan szerintem még kicsi hozzá.
2013. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor néhány év múlva fogok neki főzni gyurmát.
2013. dec. 18. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan próbáld ki, ha só-liszt gyurmát adsz neki a kezébe, még jobb! Ilyenkor még nagyon gyakori, hogy a szájukba veszik, ettől baja nem lesz, de lehet, hogy tetszeni fog neki.

Én fiam 16 hónaposan lett bölcsis, ott már ment a többiekhez a gyurmához. Másfél évesen vettünk neki gyurmázó szettet, ő akkor már kinőtte, hogy mindent szájába vett.

Most 2 és fél éves, még mindig nagy sláger.

2013. dec. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam bolcsis volt es a bolcsibe 2 evesen kezdtek a gyurmazast. Egyszeru dolgokat csinaltak csak. Pl. osszelapitottak kulombozo szinu gyurma pogacsakat es szines gombokat nyomkodtak bele meg gyongyoket aztan kiszaritottak.
2013. dec. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen én már gyurmáztam velük. Sőt, épp a minap sógyurmáztunk a két legénnyel. A kicsi 16 hónapos és már nem akarja megenni a gyurmát. Persze mostanáig minden gyurmázásnál abból álltunk ki, hogy: "Ne vedd a szádba! Ne edd meg! Vedd el a szádtól! Ne nyalogasd a gyurmát!..." De élvezi nyomkodni, gyimakolni és a sógyurmába ügyesen nyomkodta a formákat szaggatásnál. Többet még nem tudnak ennyi idősen, de a kis kezeik izmainak fejlesztésében nagyon jó eszköz. Így olyan gyerekek is ügyesebbek lehetnek később a kézügyességi dolgokban, akiknek genetikailag nem adatott meg.
2013. dec. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fiam 3 éves, de még mindig előfordul, hogy ezt-azt a szájába vesz, úgyhogy még mindig nem gyurmázunk.:) Talán majd 4 évesen.
2013. dec. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!