Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg akkora baj, ha 1 éves...

Tényleg akkora baj, ha 1 éves gyerekünk csak ennyit kap karácsonyra és nem vásárolunk össze több tízezerért mindenféle játékot?

Figyelt kérdés

Tőlünk, szülőktől csak egy 1700 Ft-os formabedobó játékot fog kapni. Természetesen kap más játékokat is nagyszülőktől, keresztszülőktől, nagybácsitól.

Egy barátnőm felsorolta, hogy miket vettek 1 éves kisfiának karácsonyra (kb. 15 ezer Ft értékben vásároltak neki 4-5 féle játékot). Teljesen ledöbbent, amikor megmondtam, hogy mi mit vettünk.

Nem vagyok irigy, még mielőtt valaki ezzel jönne. Megtehetnénk, hogy 10 ezerért veszünk neki játékot, de kérdem én, minek? Szeretném, ha a kicsinek is tudna örülni (nemcsak most, később is), legyen az csak egy formabedobó vagy hasonló "apróság".

Ennyire rosszul látom a dolgokat?


2013. dec. 18. 14:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Dehoyg baj nincs is értelme többet. Neki a legjobb játék a csomagolópapir lesz meg a dobozok.
2013. dec. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is beleesem abba, hogy szeretnék egy csomó mindent megvenni a fiamnak. Viszont nem szeretném, ha egy követelődző kis akarnokká válna. Szerintem ti csináljátok jól.
2013. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem látod rosszul a dolgokat. A te gyereked, a te életed, a te döntésed. Nehogy már bárkinek is magyarázkodnod kelljen!Ez a te elved!


Az én elvem: legyen több ajándék, de nem kell horribilis összeget költeni! Ez az én döntésem, ebbe én sem tűrök beleszólást!

2013. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a 10 hós fiamnak nem is veszek játékot, kap egy csomót a nagyszülőktől, mi ruhát, egyéb hasznos dolgokat veszünk neki, meg neki a karácsonyfa lesz a legnagyobb csoda még :)
2013. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gond,bár én a másik véglet vagyok,minden sz.rt megveszek nekik.Pedig le kellenne állnom,mert a lánykámon ,már kezd a követelőzés néha kiütközni.:(
2013. dec. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ti csináljátok jól! Mi beleestünk a hibába,h vezsünk egy nagy kupacot, mondjuk én leárazva vettem szinte mindent.. És mikire is sok ajándékot kapott, látom rajta, hogy ez nem vezet jóra. Karacsony már így marad, jövőre megbeszélem a nagyszülőkkel,h za ajándékra szánt összeg felét fizessék a gyerekek számlájára.
2013. dec. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, de lehet nekik már nincs nagyszülők,nagybácsik. Nálunk pl ez van, így azért mégse kaphat csak egy formabedobót ünnepekre.
2013. dec. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen játék jó lenne neki, megveszik a nagyszülők/keresztszülők, alig várják hogy hosszabbítsam a listát, mi kell. Mi ezért inkább 1-2 könyvet vettünk neki meg új szőnyeget a szobájába. Mondjuk a szőnyeg olyan, hogy lehet rajta játszani, házak meg utak vannak rárajzolva.
2013. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Hidd el, a kicsid nem fogja a szemedre vetni, hogy csak 1700ft-os ajándékot adsz neki, mert nem ez a lényeg!


Mi pl a fiaink szülinapjára nem szoktunk külön adni semmit, mert mindig rendezünk nekik szülinapi zsúrt, tőlünk a bulit kapják, a tortát... a készülődést, és a sok kisgyerektől kapnak mindig egy rakás ajándékot. Meg a mamáktól, keresztanyukájáéktól. Mi külön mást már nem szoktunk venni.

A másik meg - 3gyerekünk van, mind fiu... A legkisebbnek tavaly sem vettünk karácsonyra semmit, akkor volt 11hónapos, a két mamától kapott valami apróságot. Én most sem akartam venni neki mert egysezrűen mindene megvan a nagyoktól. De a mamák rábeszéltek, hogy jajnemár... Persze végülis igazuk van, de akkor találjam ki én, hogy mit?? Így anyuval ketten vettünk neki egy nagyobb kamiont, autószállítósat, a másik mamától meg a meglévő thomasos vasúthoz mégegy thomasos mozdonyt, mert most azt nagyon szereti.

Őszintén szólva nagyon pénzkidobásnak érzem... még akkor is, ha valamit "kell" adni, de persze azért megvettünk neki is a játékokat. :)

Nem sajnálom tőle, ne értsetek félre, sőt- nagyon imádom, de mivel 3fiu van - egyszerűen annyi minden van- amit kapunk, hogy ilyenkor nagyon nehéz bármi újat vagy olyat kitalálni, ami tényleg jó is. Én sem akarom, hogy követelőző kis zsarnokká váljanak! Persze nem attól lesznek azok, ha kapnak karácsonyi ajándékot, de nehéz meghúzni a határt, mert anyukámék is lelkes unokarajongók és nagyon sokmindent megvesznek a gyerekeknek. (Persze örülök, hogy így szeretik őket, csak ez néha már túlzás)

2013. dec. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. A fiam 10 hónapos lesz, nem hiszem, hogy még az ajándék lenne neki a legizgalmasabb. A nagyszülőktől úgyis kap néhány dolgot, mi meg megvettük inkább a kocsiba a gyerekülést, mert most arra volt szükség.
2013. dec. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!