Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok ilyen női neveket...

Tudnátok ilyen női neveket mondani?

Figyelt kérdés
Szóval török NŐI nevekre lenne szükségem,vagy török eredetűre. Nagyon közel áll hozzám a kultúra és a nyelv is. Többször jártam Törökországban és így nem volt kérdés, hogy a lányomnak egy török eredetű nevet adjak. Kint megismerkedtem olyan emberekkel, akik mára nagyon jó barátaim lettek és az egyiket Bihter-nek hívták. Gondoltam rá, hogy ezt a nevet megpróbáljuk itthon, Magyarországon is kérvényezni, de amikor beírtam a keresőbe valamilyen sorozatból, amelyet állítólag itthon is adtak, így hívták a főszereplőnőt. Hát ezek után nem tudom, hogy érdemes volna-e ezt a nevet adni, mivel nem akarom, hogy azt higgyék, hogy egy sorozatból választottam, pedig szerintem szép név... Szóval most "újabb" török női nevekre lenne szükségem, amik szerintetek is szépek itthon is!

2013. dec. 29. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem az Ezel című filmből az Eysan név tetszett.(Bár sorozatból nem nagyon akarsz nevet adni)



török eredetűre nem sok nevet adott ki,legalább is lányból


[link]

2013. dec. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen... szerintem sorozatból nem lenne szerencsés. Köszönöm a javaslatokat! =)
2013. dec. 29. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Kismet név tetszett mindig is a török nevek közül :D
2013. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ebben ne tudok segíteni, de a Bihter nevet véletlenül se add, mert németül Bitter keserűt jelent, nekem egyből ez jutott az eszembe róla.
2013. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az egyik oldal az Arika, és Szultána nevet adta török eredetűnek

a wikipedia szerint pedig:

Aisa

Ajnácska

Ajsa

Ajtonka

Arika

Arikán

Ené

Enéh

Enese

Enet

Hajnácska

Karolt

Örsi

Réka

Ruszalka

Ruszlána

Sarolta

Szörénke

Uzonka

Zalánka

Zoltána

2013. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló által írt nevek török eredetűek, de már magyarosodtak. Nekem ezek közül több is tetszik, de gondolom te nem ilyenekre gondoltál.

A Bihter név pedig szerintem nagyon fura hangzáú.

2014. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 noikah ***** válasza:
En pont 01. 01.jen szultem amikor feltetted a kerdest :) Ha lanyom lett volna egyik lehetseges nevkent az Aisara gondoltam (kisfiu lett es Adrian), szerintem szep. A Reka is nagyon aranyos. Vegul mit valasztottal?
2014. febr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!