Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1éves a babám hátrafelé...

1éves a babám hátrafelé kuszik de még nem áll, baj lehet vele?

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 22:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mászik, nem ült még fel?
2014. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Védőnő, gyerekorvos mit mondott?

Igen, lehet, hogy meg van késve a mozgásfejlődése. Vidd el konduktorhoz

2014. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Forog és hátán tolja magát nem tud önállóan felülni......komppal is hátrafelé.....dr javaslata várjunk még a vizsgálatokkal
2014. jan. 2. 22:40
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem várnék a vizsgálatokkal.Az nem baj hogy nem indult még el illetve nem áll még.Sok baba későbbre tartogatja,de az hogy nem tud felülni az engem aggaszt.
2014. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ne várj szerintem sem!

A kompot pedig dobd ki, mert egyrészt nagyon hátráltatja a mozgásfejlődést, hiszen nincs késztetése a mászásra, állásra, ülésre, másrészt az idegrendszeri fejlődésnek se tesz jót, mert olyan mozgásra kényszeríti azt, amit még nem tud.

2014. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én sem várnék a vizsgálatokkal, nekem a lányom 15 hónaposan kezdett el járni, de már így naponta azon agyaltam hogy valami baj van vele, mert körbe már mindenki 1 évesen járt. Igaz ő mászni elkezdett 7 hósan, felülni pár héttel később, 8 hónaposan felállt, kapaszkodás nélkül felállt 11 hónapos kora előtt pár nappal, de menni nem akart.
2014. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mennyi időt van/volt eddig a kompban?
2014. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,itt azt írja hogy bizony már kapaszkodva is kell járnia.

[link]

Nekem mind a 3 gyermekem 1 éves korára elindult.Inkább vidd el szerintem orvoshoz,veszteni valód nincs!

2014. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
kompozást most keztük és úgy látom jobban használja lábait ''rugózik''vele.
2014. jan. 2. 23:06
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

nem az állás miatt aggódnék hanem a szabályos mászás hiánya miatt.

a protokoll szerint ha 10 hónapos koráig nem kezd el a baba mászni és ülni, akkor tovább kell küldeni!

én a helyedben már holnap kérnék időpontot legalább egy dévényeshez. a dokival meg csak közölném, hogy kérem a beutalót neurológiára.

az a baj, hogy a mozgás indítja be az agyat. nem szabad halogatni, hosszútávon semmiképpen nem jó ha ölbetett kézzel várunk. inkább feleslegesen...

2014. jan. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!