Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell ennie egy 5hetes...

Mennyit kell ennie egy 5hetes babának?

Figyelt kérdés

Mia 44cm-vel 1180g-al született, 3hetesen mikor haza hoztam 2600g volt. Naponta 5- 6x szopizik 130ml-t.

Noah 40cm-vel 980g-al született, 3hetesen mikor haza hoztam 2200g volt. Naponta 5-6x szopizik 100ml-t.

Próbálom őket együtt szopiztatni, míg Mia 10perc alatt üresre szívja, Noah fél óra alatt hagy benne. Noah cicijéből naponta összessen kb fél litert még kifejek. Nappal együtt szopiznak, éjjel úgy ahogy megébrednek. Noah naponta fél liter megmaradt tejét lefagyasztom. Mia még enne, mert sír ha elfogyott neki, nem sok neki a 130ml egy szopizassal? Adhatok neki meg plusszba a lefagyasztottból? Amúgy 35+4-re születtek császárral. Kiegyensúlyozott babák, a kedvük is jó, csak akor sírnak ha éhesek. Eddig szerencsére nem is hasfájósak. Miért van az, hogy az egyik babám fél literrel többet eszik egy nap mint a másik? Lehet, hogy Mianak nem laktató a tejem, de a Noahnak igen? próbáljam cserélni a babákat a cicin?



2014. jan. 3. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok a babákhoz! :)


Az én kisfiam 7 hetes, 5 hetesen már megevett 100ml-t simán. A védőnő szerint picit nagy adag, de ha neki ez esik jól, akkor egye csak. Kb. 60-70 ml-re tette a normál adagot ennyi idősnek. Szerintem a kislányod jó étvágya a kiemelkedő és nem a kisfiad eszik keveset :) Amíg mindkettejük jókedvű, rendesen van pisis/kakis pelus, addig nincs baj egyikükkel sem. :) más -más személyiségek és ez már most meglátszik :)


Sok boldogságot! :)

2014. jan. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Enis gratulalnek nektek!

Koszonom a valaszodat!

2014. jan. 3. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Úristen, mekkora egy kamu kérdés!!!

Láttál már Te egyáltalán kisbabát? Főleg 1 kg alattit???

2014. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, én láttam. Mi a problémád a kérdéssel? Születnek babák 1kg alatt, 500g-mal is életben maradhatnak már, igaz, nagyon picik. És akkor??? Már megnőttek azóta :) mi a gond a kérdéssel?
2014. jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem értek az ikrekhez :) de nyilván ők is mások.Sztem cserélheted a cicin őket,nekem pl.a jobban alig van,a balból 100-130at kieszik könnyedén.
2014. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Miért is irnék ki kamukérdést? Kedves valaszolo, sok emberrel ellentetben nem irok ki kamu dolgokat, sajnalom, hogy nemlattal meg kisbabat. De hogy igy utolag mondjam tudod az ikrek amugy is kissebb sullyal szuletnek.. Tessek utanna olvasni. Az ertelmes valaszt adoknak koszonom!
2014. jan. 3. 13:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi a baj a kérdéssel? Egy 980 grammal született baba nem mehet haza haza 3 hetesen, főleg nem 2200 grammal! Az én kislányom is koraszülött volt, Ő 2200 grammal született, 2010-re esett vissza, Ő volt 3 hetesen 2500 gramm, és 2,5 hétig volt a koraszülöttön. Ott az egyik baba pont 980 grammal született, 13 hét után engedték haza, mert akkor érte el a 2100 grammot.

Nem hiszem el, hogy van olyan baba, aki 3 hét alatt majdnem megháromszorozza a születési súlyát! Főleg nem egy korababa!

2014. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!