Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babás idézetek, nem tudok...

Babás idézetek, nem tudok azonosulni velük, bennem van a baj?

Figyelt kérdés

PL. 'Amikor fent van: - Bárcsak elaludna egy kicsit!

Amikor alszik: - Bárcsak felkelne, úgy hiányzik!'


Én nem érzek ilyesmit. Ha alszik nyugodt vagyok, ha felébred, feszült leszek. Úgy érzem magam egész nap, mint aki kemény melót dolgozik, pedig "csak" egy 3 hónapos lányom van, ráadásul semmi baja. Mégis tiszta stressz vagyok. Nincs segítségem, ez lehet az oka? Eleinte még csak pozitív érzéseim sem voltak, ez mostanában kezd változni. Nagy szerelemről még nincs szó :( Pedig 1.5 évet próbálkoztunk, mire sikerült, tervezett baba. De én kivagyok :(


2014. jan. 31. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:

A hormonok is dolgoznak benned. Ezt ne felejtsd. Azok pedig csalókák.

Szerintem elsősorban ne érezz bűntudatot az érzéseid miatt. Ez van, majd lesz másképp is. De kikényszeríteni nem tudod magadnak a változást.

2014. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gyakran rám jön a sírás, nem hittem, hogy ilyen leszek anyaként. Annyira tökéletes kisbaba, tényleg! :( Én meg meglátom facebook-on ezeket az idézeteket és nézek ki a fejemből, hogy valami elromlott bennem, mert én nem érzem. Ez csak egy a százból, amiket a kisbabás ismerősök osztogatnak egymás között és írják alá, hogy "pont így van", "mint ha én írtam volna", stb. :(
2014. jan. 31. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok idézettel én sem tudok azonosulni,de a fejemben vannak saját idézetek :)) én is örülök,ha alszik,amikor felkel,akkor mindig azt mondom neki "nem akarsz még egy kicsit aludni?:)". Már nagyfiú,20 hónapos és mindent elsöprő szerelem van. Ez nem azt jelenti,hogy sosem vagyok ideges,hogy állandó mámorban úszok,hanem azt,hogy szeretem a fiam és érte bármire képes lennék,az ő boldogsága a legfontosabb. Majd nálad is alakulnak az érzések,még szoknod kell a helyzetet,ez teljesen normális. Amíg ilyen pici volt én nem nagyon tudtam mit kezdeni az enyémmel,elvégeztem a dolgom vele,néha gyönyörködtem benne és ennyi. Meg kellett zabálni,amikor karattyolt,mosolygott,gondolom a te babád is csinál már ilyeneket :) a párom hetente jár haza,eleinte nagyon stresszes voltam emiatt,de már hozzászoktam. Most igy kell helyt állnom és nem a gyerekem tehet róla,hogy így alakultak a dolgok. Szerintem még az is lehet,hogy enyhén depis vagy,ez is tök normális,csak valakivel meg kéne beszélned,ne érlelődjön benned.
2014. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha sírni kell, akkor sírj. Sose fojtsd magadba az érzéseid, mert azok kamatostul jönnek elő később, vagy rossz emberen fogod kitölteni. Pl. a párodon... (ez a leggyakoribb)

Bízz benne hogy eljön a változás, most fogadd el így. Örülj annak amitek van! Sok nő nyomorúságos körülmények között van a gyerekével és tudod ők már gyakran annak is örülnének ha lenne egy meleg fedél a fejük felett, vagy mindig tudna vacsorát tenni az asztalra.

Na de nem ez a lényeg :) Csak érzékeltetni akartam a kontrasztot... :)

Engedd el magad és babázz, vagy sírj, tedd azt amihez kedvetek van és időtök. Ne görcsölj azon hogy mások mit hogy csináltak!!!! A facera amúgy se szokás őszintén kiírni az érzéseket, nyilván ezek az emberek se mindig felhők között járnak!!!

2014. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én teljes mértékben egyetértek az idézettel, de ez csak olyan 8 hónapos korában jött el, szerintem legyél egy kicsit türelmes, változnak majd a dolgok
2014. jan. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első fél év amúgy ha szoptatsz nagyon nehéz. Mert azt tényleg nem tudod másnak átadni. Ha meg tápszeres akkor néhas add át a

Párodnak nyugodtan. De amúgy nekem is vannak olyan idézetek amikkel nem tudok azonosulni. Például ezzel az idézettel is mert ha vele vagyok és úgy alszik akkor nem hiányt érzek tudom,hogy kell az alvás

2014. jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!