Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sinlacot adhatok 4,5 hónapos...

Sinlacot adhatok 4,5 hónapos csak anyatejes babának?

Figyelt kérdés

A kislányom éjjel újabban 3* kel enni (eddig 2* evett), és még így is éhes, az esti szopi után is sír és tátog. Tápszert próbáltam adni lefekvés előtt, de nem fogadja el.

Sinlacra vagy tejpépre gondoltam. Az almát már kóstoltatom vele 1 hete, nem nagy sikerrel, fél kiskanállal, ha megeszik.

Tapasztalt anyukák, segítsetek!



2014. febr. 12. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:

persze, adhatsz neki. orvos írja fel.

én tápszernek csináltam meg neki, jó hígra. pépként nagyon édes, enyém nem ette úgy meg.

de tejpép is jó, viszont az tehéntej alapú, ezért kóstoltasd!


az alma meg... hát ha napi fél kiskanállal eszik meg nagy nehezen akkor talán valami mással kéne próbálkozni ;D

2014. febr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ. Van itthon Sinlac (egy rokontól kaptam, neki kimaradt) igazából csak az esti etetés bővítésére gondoltam vele, mert napközben igény szerint szoptatom 2,5-3 óránként, közben próbálkozom az almát kóstoltatni. A védőnőt is kérdeztem, ő azt mondta, ez van, vannak ilyen babák, akik éjszaka sokszor esznek, de engem ez a válasz nem nagyon elégít ki...
2014. febr. 12. 11:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd,ha megtömöd nem fog kelni.Egyáltalán nem biztos,hogy kifejezetten az éhség miatt kell.

De kaphat sinlacot,sinemilt amúgy akár kanalasan is,akár tápszerhez hozzátéve.

Alma helyett próbálhatsz körtét is,vagy amik vannak babakaják pl,mert azokban másféle gyümölcs is van beletéve úgy,hogy ehesse.Eper,málna meg ilyesmikre gondolok.Enyém utálja almát még most is 16hónaposan...

2014. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki. Az én kisfiam imádja a sinemilt, még a mai napig is az a vacsora (19honapos), eleinte higra csináltam. de valóban nem biztos, hogy nem fog felkelni éjszaka. Amúgy én úgy tudom, hogy tapszerrel nem szabad keverni mivel ez is tapszer ( gasztroenterologus mondta nekünk). Viszont gyümölccsel zöldséggel igen
2014. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nektek is köszönöm a választ! Én tápszerrel nem keverném, mert van még tejem, csak kevésnek tűnik az utóbbi 1 hétben. Az esti szopi után gondoltam adni. Korábban, ha teleette magát és bealudt a cicin, akkor volt, hogy csak 1x kelt fel, maximum kétszer. Most meg este sír a szopi után, hogy még éhes. Ezért gondolom, hogy segítene a Sinlac.
2014. febr. 12. 13:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 5 hónaposan kezdtem el este Sinlacot adni a lányomnak, mert már nem volt elég a tejem.

Attól kezdve megszűntek az éjjeli ébredések.

2014. febr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia,

a sinlac-ról nem tudok írni, én tejpépet adok a gyerkőcünknek. 4,5 hónapos és sajnos már csak tápszeres, illetve elkezdtem a hozzátáplálást, de az utóbbi egy másfél hétben nekünk is felkel van hogy 2x is. Tegnap pl.: sütőtök-alma-banán párosítást kapott 140 grammot betolt + tápszer és így is felkelt... lehet ez a buta időjárás is közre játszik... Én elsőnek banánt adtam neki, mert az almára fintorgott (szerintem nem volt elég édes, azóta eszi), mert a körtével vigyázni kell, puffasztó hatása van. Csak alaposan meg kell mosni a banánt is ( az érés fokozó szerek miatt). Próbáltad esetleg, hogy az alát megfőzöd krumplival, leturmixolod? Mert nagyon jó állaga lesz és tényleg finom... Illetve ami nálunk egész jól bevált, az a gabonapép... kevésbé édes mint a keksz, de valamivel "egészségesebb".

2014. febr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a választ.

Tegnap az esti szopi előtt adtam neki 50 ml-t (többet nem mertem kezdésnek),nagyon ízlett neki, még evett volna belőle. Utána még szopizott mindkét ciciből és csak egyszer kelt fel éjszaka! Jót súgott az anyai megérzés :) Már csak azt nem tudom, hogy vallom be a védőnőnek :)

2014. febr. 13. 08:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Amiről a védőnő nem tud nem fáj neki. :) És amit mond mindig meg kell hallgatni és bólogatni,hogy persze úgy csinálod!!! :) mert nekünk is kis fiatal védőnőnk van és nekem 2 lányom. :) mindig kérdezek de ő azt mondja ami a nagykönyvben meg van írva. :) A Sinlacot mi is kóstoltuk8kértem (1 anyukától keveset) de én a gyümik miatt szeretném adni a savasságát elveszi(alma,meggy,szilva). :)
2014. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!