Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hajmosáshoz kellene egy kis...

Hajmosáshoz kellene egy kis segítség!?

Figyelt kérdés
Mióta felült a kisfiam, egyre kevésbé engedi, hogy a vízben a karomba fektessem, így pedig nem tudom rendesen leöblíteni a haját. Ti meg tudjátok oldani sírás nélkül?
2014. febr. 17. 08:22
 1/9 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nem igazán,de az öblítés csak pár pillanat.Előtte,és utána nem sírt.Alapból imád fürdeni a lányom.
2014. febr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2014. febr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

a homlokához illeszted a puha szilikon részt, és úgy öntöd a fejére a vizet.

Nekünk van ilyen hajmosó "kalapunk" mint az előző linkbern, de a kisfiam nem engedte, hogy ráadjam, azzal a lendülettel leszedte, és még jobban ordított.

Kancsót végül nem próbáltam.

Én egy össztekert törölközőt szoktam a homlokához illeszteni körbe, amíg a férjem öblíti a haját, de sajna ez 4 kezes megoldás.

2014. febr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezem tőle, hogy hol van a lámpa, és amíg felnéz hirtelen leöblítem egy nagy pohár vízzel. :) Máshogy nem megy.
2014. febr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy időszak, amikor nem szerette, sírt. De akkor is leöblítettem. Mindig mondtam neki, hogy le kell öblíteni, a karomba fektettem és duruzsoltam, hogy jól van, mindjárt kész, ügyes vagy, látod, ennyi az egész. Mostmár nem nagyon ellenkezik, de már 16 hónapos. :) Ha nagyon tiltakozott és végképp nem lehetett fekvésre könyörögni, akkor a babauszin tanult módszerrel zutty, a fejére öntöttem a vizet. Így gyorsan megvoltunk. Amúgy ha túl voltunk az öblítésen ő is könnyen vígasztalódott. Teljesen érthető, hogy végre megtanult ülni, erre te galád módon fekvésre kényszeríted, hiszen ő már nagy fiú, nem akar vízszintesen lenni, hanem pancsizni. Mivel még másképp nem tudja kifejezni az érzéseit, így sír neked. :D Türelem! Amúgy nekem az 5,5 éves nagy fiam jobban visít hajmosáskor, mint a kicsi! :))))
2014. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért is le kellett tudnom fektetni a kislányom, hogy alul meg tudjam mosni. A "tente baba" kifejezést használtam mindig, a kezébe nyomtam egy játékot és gyorsan öblítettem. Nem feküdt le teljesen, de olyan 45 fokban el tudtam dönteni.

Hosszú hetek kő kemény tente babázása után mára már engedi simán, mert tudja a menetrendet.

2014. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Nekem ez soha nem okozott gondot, 4 hónapja ülve fürdik a kisfiam.

Olyan fürdetője van ami sampon is egyben, és nem csípi a szemét.

Pici kora óta van egy nagyobb szivacsa amivel mindig locsolom, fürdetem.

A szivaccsal bevizezem a fejét, ha sok éri az arcát rögtön törlöm is a kifacsart szivaccsal, utána sampon, ő közben szépen játszik és szintén a szivaccsal két öblítést csinálok és kész is. Mindig megy az arcába víz de nem sír, én meg igyekszem minél gyorsabban a kifacsart szivaccsal törölni az arcát.

Kisfiam imádja a vizet bár látszik hogy nem tetszik neki ha az arcába megy, de gondolom megszokta, hisz ez ezzel jár.

2014. febr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
eddig mindig meg engedte de most az elmúlt 1hónapban nem eddig is csak ülve de most úgy is sír egy kicsit nem tudom mi történhetett vele. így a hajmosás néha nehézkes egy kis sírással megy de azért meg oldjuk csak addig sír míg a fején van a kezem :)
2014. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Hajmosó karikát akartam venni a multkor a Brendonban, mert a honlap szerint akciós volt, 700 Ft, de nem árulták csak a 3000 Ft-os verziót. Nekem ennyit nem ér meg, főleg úgy, hogy talán ezt sem viselné el. Majd trükközünk egy kicsit.
2014. febr. 17. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!