Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek lusta még a babája?...

Kinek lusta még a babája? (7-8 hó)?

Figyelt kérdés

Az én lányom egy hét múlva lesz 8 hónapos. Azonkívül, hogy hasra fordul semmit nem akar csinálni. Ha hason van, akkor addig visít, amíg nincsen visszafordítva (egyszer visszafordult a hátára, de azóta meg sem próbálta). Semmi jelét nem mutatja, hogy esetleg kúszni akarna, a fenekét sem emelgeti, ha a hasán fekszik.


Szerintetek, így mikor lesz ebből valami?


Már úgy várom, hogy kússzon, másszon, lépegessen.



#baba #7-8 hós
2014. márc. 1. 09:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nézesd meg szakemberrel, gyógytornásszal, mert ez nem normális. Enyém uennyi idős, össze-vissza forog, kúszik. Van, aki mászik, sőt jár ennyi idősen, bár az korai.
2014. márc. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is nézesd meg, illetve a védőnőd nem szokott kérdezni ezekről?

Mi dig kérdezni kell ezeket!!!

2014. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 hónapos koráig semmit nem csinált. Akkor hasra és vissza fordult, majd 8 és fél hónaposan ült fel és kezdett kúszni. 9 és fél hónaposan kezdett mászni és állt fel.

Ebben a hónapban lesz egy éves és kapaszkodva lépeget. Ő is kicsit lustább, inkább csak fél az új dolgoktól.

2014. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak köszönöm a válaszát.


Nem azt kérdeztem, hogy kinek milyen szuper ügyes a gyereke, és ez igen nagy butaság, hogy ez nem normális.


De igenis vannak lustább babák, nem kéne egyből riogatni az anyukákat, azért mert azt hiszitek, hogy csak az és úgy jó, ahogy a gyereketek csinálja.


Már 5 hónaposan hasra fordult. Van 4 foga, egy életvidám baba.


Köszönöm!

2014. márc. 1. 10:29
 5/20 anonim ***** válasza:

Az jó, ha elhiszed, hogy a lustaság magyarázat. Nincs lusta baba. Bizony vannak "határidők" ameddig el kell kezdenie bizonyos mozgásokat, mert az agy így fejlődik, nem azért kúsznak, mert cukik...... Kicsit tájékozódj.

Ezt ajánlom figyelmedbe. És gondolkodj, hogy megmutatod-e szakembernek vagy megvárod amíg lemarad, illetve felkapaszkodva feláll és nem mászik, és majd siránkozol, hogy diszes a gyerkőc, pedig csak figyelni kellett volna.

[link]

2014. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az ember, ha jó indulatú akarlenni, az a baj és ha nem, akkor meg az.

Igen, van egybozonyos"határidő" miután szakembert kell kérdezni! Ez nem azt jelent, hogy bármi baja lenne! Esetleg adna tornáztatási tippeket, vagy tovább küldene gyógytornászhoz!!

2014. márc. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy egyszer màr megfordult, igaz? Akkor ennyi, semmi gond!!!! Ne hagyd magad beparàztatni. Sok baba lusta de itt előadjàk sokan, hogy màr szalad az a szerencsétlen. Tornàztasd. Még van egy teljes hónapja a muszàjig...
2014. márc. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Akkor sincs igazatok, ha baj lenne a védőnő már szólt volna.


Forog mind a két irányba, és mint mondtam még 8 hónapos sincs. Elég duci baba.

2014. márc. 1. 11:37
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Struccpolitika. Attól, hogy a homokba dugod a fejed, még nem javulnak meg a dolgok.

Az én fiamnak is sikerült egyetlenegyszer átfordulnia, aztán soha többet. Pusztán a véletlen műve volt, hogy sikerült neki. A forgáshoz domborítani kell, a fiam homorított. Egyszer átbillent, nem az ő érdeme volt. Először én is azzal nyugtattam magam, hogy egyszer már csinálta nincs gond. De aztán fura volt, hogy mennyire próbál forogni (oldalig fordult, de ugye homorítva), mégsem sikerül. Így, én bizony elvittem szakemberhez és kiderült, hogy feszes az izomzata.

Az is elég árulkodó, hogy 8 hónaposan még mindig sír hason fekve a kislányod.

Az, hogy van 4 foga, pont semmit nem jelent. :)

A keresztfiam olyan duci baba volt, mint egy szumós, mégis 4 hónaposan forgott, 6 hónaposan már kúszott, 8 hónaposan mászott és ült, kicsit később felállt.

Szóval, ha csak ülsz és "úgy várod, hogy kússzon, másszon, lépegessen", azzal sokat nem segítesz.

És lehet itt szidni azokat akik azt javasolják, hogy fordulj szakemberhez, de ez csak a te felelőtlenséged bizonyítványa. Nem attól egészséges , okos, ügyes, stb egy gyermek, mert az anyuka azt mondja. Szóval, azért mert Te azt mondod, hogy csak lusta baba, még nem biztos, hogy igaz is.

Nem értem ezt ez óriási tiltakozást egy gyógytornász ellen. Mit veszíthetsz vele? Max. azt mondja, hogy lusta baba. Akkor meg jöhetsz és mondhatod, hogy mind hül.yék voltunk. :)Ha baj van, akkor meg csak a kislányodnak teszel jót.

2014. márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem azért sir mert hason van, mert úgy is eljátszik, csak azért visong mert megunta és vissza akarna fordulni. De nemsokára megyünk a védőnőhöz, és rákérdezek.
2014. márc. 1. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!