Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt ehetik a babák?

Ezt ehetik a babák?

Figyelt kérdés
Kislányom 19 hónapos és szeretnék neki Activia zabkását adni! Eheti? Ti adtok a babátoknak?
2014. márc. 11. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Eheti. De azt olvastam, hogy tesztek alapján az Activia elég rossz joghurt. 17 hónapos a kisebbik fiam. Kb. 1 hónapja csináltam először zabkásàt, életemben először. Azóta az egész család imádja, a férjemmel az élen. :) Pillanatok alatt elkészül, gyorsabb mint a tejbegríz (kb. 10 perc)! Ha szeretnéd leírom a receptet, én almás fahéjasat szoktam, de volt már csak kakaóporral is. Ha joghurtosat szeretnél akkor pedig belekeversz egy jobb minőségűt. Szerintem olcsóbb és finomabb a boltinál.
2014. márc. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Megköszönném, ha leírnád a receptjét :)!
2014. márc. 11. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is azt akartam épp javasolni, hogy a főzött zabkása jóval egészségesebb lehet, mert van benne rendes mennyiségű zabpehely is.

Én is szoktam variálni, de ha csak forralsz valamennyi tejet, teszel bele zabpelyhet, cukrot, fahéjat, főzöd kicsit, az is finom! De tehetsz bele almát, aszalt szilvát, magvakat, a fantáziád szerint. Én pici főzés után még lefedem, gőzben is puhul, duzzad. Arra figyelj, hogy főzéskor túl sűrű ne legyen, mert ahogyan hűl, akkor is sűrűsödik!

2014. márc. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Vagyok

Nekem ez volt az "alaprecept", amit kipróbáltam, azóta már nagyjából tudom az arányokat, így lehet növelni a mennyiséget:

9 dkg zabpehely

2 dl víz

2 dl tej

Cukor ízlés szerint

Egy alma

Kevés fahéj

Egy lábosba elkezdtem főzni a tejet, a vizet, beleraktam a zabkását, összekevertem. Szórtam bele kevés cukrot, fahéjat. Aztán fogtam a reszelőt és belereszeltem az almát (nagylyukú reszelőn, mert az gyorsabb). Addig kevergettem míg felforrt, addigra a zabkása is felpuhult. A férjem szerint úgy néz ki állagra, mint egy hígabb galuskatészta (sztrapacska). :) Közben kóstolhatod is, hogy még kell-e bele valami, ha sűrű, akkor még lehet tejet, vizet önteni hozzá. Nekem nem sűrűsödik már utána. Ha tej nélkül, joghurttal szeretnéd, akkor kicsit több vízben főzd és utólag keverd bele a joghurtot, bár így még nem csináltam, de ki fogom én is próbálni. Egyébként ízesíteni is többféleképpen lehet, mézzel, bármilyen gyümölccsel, aszalt gyümölccsel, simán kakaóval, stb., tehát jobban lehet variálni mint a grízt.

2014. márc. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!