Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hogy tetszik ez a név?

Nektek hogy tetszik ez a név?

Figyelt kérdés

Kislányunk lesz és a Csenge néven gondolkodunk. A vezeteknév Varga.

Tehát: Varga Csenge

Bután hangzik?


2014. márc. 18. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy Nektek tessen :)

Én inkább vegyes (vagy magas) hangrendű, három szótagos keresztnevet választanék.

[link]

2014. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tetszik. A Csenge sehogysem.
2014. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név :)
2014. márc. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy neked tetszik de gondoljatok abba is bele hogy ez a kislány felnő és ilyen névvel kamaszon agyonra fogják szekálni. Modern világban élünk modern nevet adjatok neki. Ennyi erővel lehetne Jolán is vagy Margit. Modern név mondjuk a Dominika ami jól is hangzik és ha meghallja valaki akkor arra felfigyel ha a Csengét hallja valaki akkor sok esetben a ló jut mindenki eszébe. Ne haragudjatok de ez az igazság gondoljatok arra is hogy felnő és ilyen névvel élni elég kemény lesz neki kamaszon
2014. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát ez elég goromba (nem akarok bunkózni) válasz volt. A Csenge 2009-ben a 19. leggyakoribb név volt, és szerintem egy nagyon szép régi magyar személynév. Miért szekálnának egy Csengét? Ha már a szekálásnál tartunk, bármilyen nevet lehet piszkálni, nem tom mi a neved, de szerintem abba is simán bele lehet kötni.

Csenge nevű lóról pedig még nem hallottam.

2014. márc. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy gyakori név volt meg minden de ez csak az én véleményem nem azért írtam hogy bunkózzak, csak véleményt nyilvánítottam ki mint itt mindannyian csak én indokoltam is de nem sértésnek szántam ezt amit írtam de mind1 is nem fogok senkinek magyarázkodni senkinek
2014. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én még egy Csenge nevű lovat se ismertem.:) Egy szépen csilingelő név jut róla eszembe, nekem tetszik és nem is túl gyakori.
2014. márc. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Arra azért a 4. válaszoló rátapintott, hogy sok szülő úgy választ nevet, hogy egy aranyos kisgyereket képzelnek el, holott felnőttként és idős emberként is viselnie kell majd.
2014. márc. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem szép és abszolút hordható név a Csenge (felnőttként is). A vezetéknévhez talán nem a legjobb választás - az első válaszolóval egyet értve valami vegyes hangrendű, talán hosszabb név jobban passzolna - , de azért egyáltalán nem a ciki kategória.
2014. márc. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor ennyi erővel minden gyerek Erzsébet,Margit és Éva legyen...Bár nekem nem tetszik a Csenge,de illik a vezetéknévnek.Ha nektek tetszik,hát az legyen.Cseperke rosszabb név,azt csiperkének lehet gúnyolni,de a Csengét?!

Meg egyébként tényleg minden nevet/embert lehet gúnyolni ha akarnak...

2014. márc. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!