Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos a kisfiam, és már...

8 hónapos a kisfiam, és már egy pár hete a koszmóval küzdünk. Használunk Babe sampont, olajat, még nincs változás. Viszont az normális, hogy hajmosás után olyan, mintha levedzene egy kicsit?

Figyelt kérdés
2014. márc. 23. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hónapos fiam fején van, nem igazán látszik így én már nem foglalkozok vele. Nekünk annak idején gyógyszertári olajat mondott a védőnő azzal kenjem be hagyam félórát rajta és utána puha fogkefével fésüljem át. Nekünk ilyenkor lejött szépen, de kb. 4-6 nap múlva megint olyan volt. Kétszer háromszor csináltam ezt a fogkefést, de már békén hagyom majd elmúlik. Kárt nem csinál, csúnyának nem csúnya, nem is igen látszik.
2014. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan próbáld ki a 70%-os alkohollal átitatott kozmetikai arctörlő pamaccsal való fejbőr áttörlést. Először csak 1 alkalommal, és figyeld naponta, hogy változik-e kedvező irányban. Ha igen, akkor esetleg szükség szerint ismételd meg pár nap múlva.
2014. márc. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem nagyon foglalkoztam vele, nem akartam fogkefével kaparni a fejét, nem vitt rá a lélek. Aztán amikor már tényleg zavart, erőt vettem magamon. Fürdés előtt pár órával olajat tettem rá, majd egy kis pamutsapkát, és fürdés előtt levettem, majd kapargatni kezdtem. Mindig csak egy picit. Egyébként mi is használtuk a Babe sampont, de semmit nem használt. Már majdnem lejött az összes koszmó de én őszintén nem erőltetem... :) Már csak egy nagyon pici van de pont a kutacsa felett
2014. márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De a levedzés normális dolog?És hogy viszket neki?
2014. márc. 23. 20:10
 5/7 anonim ***** válasza:
A viszketés elvileg én úgy tudom nem társul hozzá. Ezt a levedzés alatt nem értem mit értesz. Olyan mint ha valami folyékony jönne belőle, mert az sem jellemző a koszmóra. Lehet már annyit dörzsölted, hogy befertőződött vagy kidörzsölődött a kis fejbőre. Nem tudom doki mikor látta utoljára, de ha most valami változást észlelsz akkor holnap dokinénihez vagy védőnőhöz menjetek el és nézze meg, nehogy aztán baj legyen és a kis haja is kihulljon.
2014. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is küzdöttünk a koszmóval. Hiába mostam neki babé samponnal és dörzsöltem babahajkefével csak nem múlt el. Aztán elvittem bőrgyógyászhoz és megállapította, hogy nem is koszmó (csak úgy néz ki, mert hámlás/száradás ez is), hanem atópiás. Érzékeny bőrtípusú, ekcémára hajlamos, úgyhogy egy gyógyszertári kikevert krémet írt fel receptre, ami rendbehozta. Szerintem vidd el megmutatni.
2014. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Neki is viszketett.
2014. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!