Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elsősegély babáknál az alábbi...

Elsősegély babáknál az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

5 hónapos babám rettenetesen nyáladzik. Ma harmadszor fordúlt elő, hogy elkezdett sűrűn nyelni, de nem tudott levegőt venni rendesen, piros lett a feje, dugta ki a nyelvét én meg majd szivrohamot kapok ilyenkor. Ráfektettem mellkassal az egyik tenyeremre, a másikkal meg ütögettem a lapockái között. Aztán elkezdett pici levegőket venni és túlment rajta.

Nálatok volt ilyen? Jól csinálom amit csinálok?

Az orvosunk szerint fogzik.



2014. ápr. 9. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:

elvileg fulladásnál ez a helyes eljárás: térdre (vagy tenyérre fektetés) a pocaknál, és gyengéden, de határozottan a lapockái közé ütni ötöt (azt is mondják ha ez nem segít, akkor a lábánál fogva, fejjel lefelé meg kell rázni bár én ezt elég durvának találom, remélhetőleg sosem lesz rá szükségem)

lehet hogy fogzik, de akkor is valamit félrenyelt, ezért segített rajta amit csináltál...mit eszik? amíg ilyet csinál, én kizárólag tápszerrel etetném, még gyümölcsöt sem adnék neki.

2014. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az előbb is csinálta alvás után. Már félek vizszintesbe rakni. Nem ételtől, nyáltól van. Szopik.
2014. ápr. 9. 14:24
 3/8 A kérdező kommentje:
Rosszúl fejeztem ki magam, nem ma csinálta harmadszor, hanem eddig már 3 alkalommal (azóta már 4).
2014. ápr. 9. 14:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is csinálta, 4-5 hónapos kora között sokszor (akkor kijött az első két foga, csökkent a nyálzás, és abbamaradt). Ő egyszer el is szürkült a nyálától, de ez csak akkor fordult elő, ha háton volt. Mindig hason altattuk, a férjem ehhez ragaszkodott (ő orvos), így az ágyban ez soha nem jött elő, csak napközben a játszószőnyegen, babakocsiban, stb. De jól csináltad egyébként szerintem.
2014. ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, hanyatt fekve csinálja.

Komolyan unom már, majd szivbajt kapok. Olyan tehetetlennek érzem magam, ez az egyetlen, ami eszembe jutott.

2014. ápr. 10. 08:04
 6/8 anonim válasza:
Nagyon jól csináltad a lapockák közti háti ütést. De finoman, mert a csecsemők csontja még nagyon törékeny. Ezért is nem ajánlatos fejjel lefelé lógatni és megrázni, mert könnyen maradandó károsodást okozhatsz vele, viszont, ha a férjed orvos, teljesen mindegy, hogy milyen, neki kellene tudni, hogy ilyenkor mi a helyes, hisz szerzett általános orvosi diplomát is. Viszont ne aggódj, ez pár héten belül elfog múlni a babánál, egy természetes. Hasra fordítást sem feltétlenül mindig ajánlom, de ha az a célravezető, akkor nyugodtan lehet alkalmazni. Én inkább ilyenkor kitörölgetném a száját a csöppségnek és oldalra fordítanám, mert így a nyál könnyű szerrel ki tud ürülni a szájból és az orron át pedig szabad a légút, ezáltal nem tud megfulladni. Felnőtteknél ez a stabil oldalfektetés szabálya, hogy szájból hányadék,vér nyál tudjon kifolyni és az orron át pedig szabad légutat teremteni. Remélem tudtam segíteni!
2014. ápr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló! :)


Én írtam, hogy orvos a férjem, nem a kérdező, és ha megengeded pár mondattal azért kiegészítenélek:


- A csecsemők csontja a legkevésbé sem törékeny, néhány ritka patológiától eltekintve (osteogenesis imperfecta), amennyiben a törés mégis bekövetkezik, az nem ilyen irányú erőhatás nyomán képzelhető el, a csonthártya pedig legtöbbször ilyenkor is ép marad (zöldgally-törés), ez pedig a törés definitív értelmezését már eleve kizárja (A csonttörés nemcsak a csontszövet, de a csontot borító csonthártya,sérülésével is jár.) Szülés közben előforduló kulcscsonttörés pl. megdöbbentően gyorsan és fájdalommentesem regenerálódik, tehát nem, nem olyan törékenyek a picik, sőt: a legritkább esetben fordul elő nem járó babánál csonttörés, éppen azért, mert jellemzően nem éri olyan erőhatás, ami ilyet okozhatna (ha mégis, többnyire kiságy rácsába gabalyodnak). Elképzelhetetlennek látom, hogy (hacsak nem iszonyú erővel ütik meg) teljes tennyérrel történő ütögetéstől csigolya- vagy bordatörést szenvedne egy pici.


- A shaken baby syndrome, amire te utalsz, abszolút nem hozható összefüggésbe törésekkel, semmi köze a töréshez. SBS-ban a kemény agyhártya alatti erek szakadhatnak el a rázogatás nyomán, ezzel komoly koponyaűri nyomásfokozódást okozva, tehát valóban fontos, hogy amikor ütögeted a hátát a fejét NAGYON STABILAN megtartsd.


- Hason fektetni az aspiráció elkerülése, a csípő stabilan tartása miatt is egyértelműen jó. A hirtelen csecsemőhalál megjelenésével összefüggésbe hozták ugyan a hasonfektetést, azonban egyértelműen kijelenthető, hogy nem tekinthető rizikófaktornak, amennyiben a SIDS a légzőközpont reflexes leállása IDEGRENDSZERI FEJLETLENSÉG (!!!!) esetén, tehát amennyiben ez a fejletlenség fennáll (0.5%), akkor a hasonfektetés (vagus reflex nyomán) ugyan növeli az esélyt, de ez az esély kb. 1 ezreléknyi marad még így is. Míg az aspiráció valószínűsége jóval nagyobb. Tehát én kifejezetten javasolnám a hasonfektetést.

2014. ápr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszaitokat.

Én is úgy olvastam, hogy fejjel lefele is lehet lógatni, ha nem jön be a hátba ütögetés. Nem rég a nagyobbik lányom egyben lenyelt egy cukorkát és arra mentem ki a konyhába, hogy a mellkasát fogja, vörös a feje és nem bir sirni sem, és szólni sem. Akkor is ezt alkalmaztam és akkor utánnaolvastam ezeknek a dolgoknak. Most azt mondom, hogy nem merném a lábánál fogva lógatni, de a mostani dolgok után már nem mondom ezt, mert tényleg frászt kapok és pánikolok, de muszáj cselekednem.

A hasonfekvés nekünk nem megy, ordit a babám úgy, de az oldalán feküdni szeret, úgy alszik.

Tényleg nagyon remélem, hogy túlmegy ez a nyáladzós állapot.

2014. ápr. 10. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!