Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egy kicsit furán hangzik?!

Lehet egy kicsit furán hangzik?!

Figyelt kérdés
Kislányom, 7 hónapos, csak akkor van a kiságyba, ha alszik! Nappal földön vagy velem az ágyon! És azon gondllkoztam, h ő hogy fog megtanulni felállni? Baratnőm kislanya folyton abban van, es már ő fel tud allni a kkságyba kapaszkodva, ő 8 honapos! Szerintetek nappal is be kéne raknom, h rajöjjön?! De az bent van a szobába, mi meg a nappaliba vagyunk! Lehet hülyen hangzik a kerdésem, de mostanába folyton ezen gondllkodom

2014. ápr. 17. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
én se tettem be nappal a kiságyba kislányomat és mégis meg tanult fel állni :) igaz nekünk a nappaliban olyan bútor van amit ülve is elért és ott próbálta magát felhúzni amikor már rá jött hogy kell fel állni akkor már a kiságyban is ébredés után egyből fel állt. :) nem kell aggódni. nekem is 8hónaposan állt fel rá 1 hétre kapaszkodva lépegetett :) szombaton lesz 1 éves és már egyedül megy.
2014. ápr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Felállás előtt előbb általában megtanulnak kúszni és mászni, ez általában könnyebben megy, hogyha van hozzá megfelelő tér, és a baba nem folyton a kiságyban van. Ne aggódj, ha már megérett rá, hogy felálljon, bele tud akármibe kapaszkodni hozzá, például a Te lábadba, vagy székbe, kanapéba, szekrénybe, stb. 7 hónaposan még egyáltalán semmivel nincs elkésve, még bőven ráér felállni. Próbálj meg minél összehasonlítgatni, meg ilyeneken görcsölni, mert minden babának más a fejlődési üteme.
2014. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*minél kevesebbet összehasonlítgatni
2014. ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Te csinálod jól! Legyen is sokat a földön, hogy sokat kússzon és másszon, mielőtt feláll!


Ha kimarad a kúszás vagy a mászás, túl hamar áll fel és indul el egy kisgyermek, az nem csak a mozgásfejlődésére van rossz hatással, de pl. a bedőlő boka, lúdtalp kialakulását is nagyban "elősegíti" :S


Nem véletlen nem ajánlják a szakemberek a járókát, bébikompot, babakarámot.

2014. ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oke, akkor mrgnyugottam :) köszönöm mindenkinek a választ! Hát en firrkt arra szokattam, hogy tudja, ha a kiságyba teszem, akkor alvás következik
2014. ápr. 17. 19:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem meggyőződésem volt, hogy a babám nehezen fog elkezdeni felállni, mert a lakásban alig van olyan bútor amit mászásból/kúszásból felérne... de úgy voltam vele, minél többet mászik, annál jobb, nem kell korán felállnia.


6 hónaposan elkezdett kúszni és egy-két hét múlva már állandóan a 10 centi magas robotporszívót próbálta megmászni és amellett felállni szegény, mert hát azt ugye "felérte", dehát az meg igencsak alacsony... :)


lényeg a lényeg: 7 hónaposan már állt, most lesz 10 hónapos és már a fal mellett is fel tud állni, semmilyen bútorra nincs szüksége... Szóval minden baba tudja mikor jön el az ő ideje és majd feláll akkor. :)

2014. ápr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6os vagyok. Azt kihagytam, hogy a kiságy nálunk is alvásra való, nagyon-nagyon ritkán teszem be pár percre, kb 2-3 hetente egyszer, ha nem tudom máshova letenni.
2014. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam csak alváskor volt a kiságyban,persze mikor 2-3 hónapos volt akkor még volt azért napközben is nézegette a játékokat amik az ágyról lógtak,de amúgy sokat volt a játszószőnyegen földön,és 6 hónaposan állt fel ráadásul úgy,hogy mellette hasaltam a földön belém kapaszkodott és felállt,majd másnap elkezdett mászni rá 2 hétre leült állásból,onnantól ült is.
2014. ápr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is te csinálod jól, előbb kúszni mászni fog a pici és ehhez tér kell neki. A legjobb a földön és fel fogja találni magát ha eljön az ideje fel fog állni akár fal mellett is. :-)
2014. ápr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a kiságyba kapaszkodva lehet megtanulni felállni. Kisfiam pl. nyaraláson állt fel. Odamászott a napozó apjához, belecsimpaszkodott és felállt. :)
2014. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!