Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami baj lehet?

Valami baj lehet?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 hét múlva lesz 8 hónapos..de az átforduláson kívül semmi mást nem csinál..úgy értem nem kúszik, nem ül ha ültetem, nem mászik..igazából nem is idegesítene de nem látok mást csak kb. van vagy 6-7 ismerősöm akinek 2 hónappal később születtek a babái, ülnek, kúsznak, vmelyik már áll a kiságyban nincs 6 hónapos..félre értés ne essék nem versenyezni akarok, de kicsit izgulok, mert 1. baba..és minden ismerősöm gyereke már kúszik meg ül..sokat teszem hasra és próbálok vele gyakorolni, 4kézlábra teszem de csak hisztizni kezd és kiveszi a lábait maga alól..különben kinyomja magát meg szokott 360 fokos köröket tenni maga körül de ennyi..viszont nagyon beszédes rengeteg szótagot tud, nagyon jó kedvű, rengeteget kacag, nyugodt, hamar megbarátkozik az idegenekkel is. Ügyesen forgatja a játékait is, egyik kézből másikba..de..meddig baj az h nem kúszik-mászik-ül? és ha továbbra sem csinálja majd mi a teendő..

2014. ápr. 18. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
2 hét múlva lesz 8 hónapos, magyarul 7 és fél hónapos. Ilyenkor 2 hét még nagyon sokat számít. Egy 7 és fél hónapos babának csak az átfordulást kell tudni mindkét irányba. Kúszni 9, mászni 11 hónapos korig kell. Az ülésre én még sehol nem olvastam előírást. Sok baba csak mászás után ül fel, sőt van aki csak állásból ül le.
2014. ápr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, még teljesen időben van. Enyém is 8 hónaposan kezdte az első centiket, azóta kúszik, most 9 és fél hónapos, esze ágában sincs mászni, felállni, de teljesen rendben van. Tegnap látta Dévényes.
2014. ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ülni majd négykézlábból fog, és ha görbül a háta ülés közben, ne ültesd!
2014. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs semmi baja. Ne ültesd, ne rakd négykézlábra, ha nem tudja még magától, ez többet árt mint használ. A kúszást úgy tudod nála segíteni, ha a tenyereddel megtámasztod hasonfekvésben a lábát, hogy odébb tudja magát rúgni. De ha nem csinálod, az se baj. Vagy megteheted, hogy nem teszel játékokat a keze ügyébe, csak kicsit odébb. Ha még egy hónap múlva se kúszik, akkor ráérsz szakemberhez fordulni, de egy hónap alatt nagyon sokat fejlődnek a babák. Tényleg próbáld meg nem összehasonlítani a többi gyerekkel, úgy tudom, az is utalhat problémára, ha valamelyik gyerek túl hamar föláll.
2014. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az en kislanyomnal szinte ugyanez a szitu. Csak o egy hete mult 8 honapos es gurulva kozlekedik. Kuszni nem akar meg mindig. Mi voltunk devenyesnel es rendben van, annyit mondott h probaljuk otthon negykezlabra tenni es ugy hintaztatni. Mondanom sem kell h nem egyszeru, mert mindig kinyomja a labat. De viszont ket napja sajat maga egyedul feltolja magat negykezlabra, csak hamar visszaesik hasra. :-) De legalabb probalkozik. :-) Ti sem vtok elkesve, az en kornyezetemben is minden baba korabban csinalt mindent, nalunk is elso baba es ezert ijedtem meg en is. De ahogy az egyik valaszolo irta, 9 honapos korukig kell kuszni es 10 honaposig maszni. Idoben vtok Ti is! :-)
2014. ápr. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez volt a helyzet. Aztán egyik nap úgy döntött kúszni fog. Még valószínű nem áll készen rá, hagyni kell hogy a maga ütemében haladjon. Én is rosszul voltam attól, hogy a barátnőm gyereke már ül, mászik, "lefutotta a maratont" stb... az én fiam meg "csak" pörgött-forgott.. Erőltetni semmit sem kell. Mi járunk gyógytornára (mikor megszületett le voltak a nyakizmai tapadva)és a gyógytornász is azt mondta hogy ha 10 hós koráig nem mászik nincs gond, szóval NYUGI!
2014. ápr. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2014. ápr. 20. 11:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!