Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a babám és eddig...

3 hónapos a babám és eddig nem igazán raktam a hasára, nem tudtam, hogy milyen fontos, nagyon lemaradhattunk-e a fejlődésében, betudjuke hozni a lemaradást? Nem tartja meg magat, ha hasra teszem, mivel eddig ismeretlen volt számára.

Figyelt kérdés
2014. jún. 15. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetett volna előbb is gondolni rá, de szerintem ezek a picikék olyan gyorsan behozzák a lemaradást, hogy nagy baj nincs. Tedd minél többször hasra, szépen rájön mit kell tennie.
2014. jún. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy nagy baj lenne. A mi babánk konkrétan nem bírta a hasalást, de aludni sem akart így. Nem erőltettem. Mégsem lett semmi baja, idő szerint csinálta a mozgásformákat, magától.
2014. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy nem tartja meg magát? Nem is kell még neki. 3 hónaposan annyi a "követelmény", hogy hason fekvésben 45 fokban meg tudja emelni a fejét, de nem kell pl. feltámaszkodni a karjára, vagy hosszan nézelődnie. Egyébként a lányunk pont 3 hónaposan még ennyire sem tudta megemlni a fejét, csak egy héttel később, mégis minden kezelés nélkül normális ütemben fejlődött utána. Ő egészen 6-7 hónapos koráig alig volt hason, mert utálta. Tedd minél többször minél több időre hasra és szépen fog erősödni. Ilyen piciknél pár hét, vagy akár pár nap alatt is látványos változás történhet.
2014. jún. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem tettem hasra a fiamat, mert odrított. Hamar megtanult hasra és hátra fordulni, onnan már élvezte a dolgot. Esetleg motiválhatod azzal hogy mesekönyvet, újságot, bármi érdekeset teszel elé, hogy ne legyen úgy annyira uncsi. Ha van is lemaradás, hamar be fogja hozni.
2014. jún. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fiam anno utált hason, mindig sírt. Kicsit később csinálta a forgásokat, mint az átlag, de bőven azon az időn belül ami még normális (5 hónaposan az egyik oldalra, 6,5 hónaposan a másikra). Szerintem is bőven jó vagy még. Most a lányom (3 hónapos múlt) csak hason tud aludni, ő pl már át is fordult, de ő nagyon sokat van hason.
2014. jún. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sirt amikor hasra tettem igy nem erőltettem... A védőnő szürésén nem tartotta 45 fokba a fejét, de alvas utan, amikor még nem fárad ki, akkor megtartja, rövid ideig, csak a kis kezével evez maga mellett...

Köszönöm a válaszokat! Mi most nagyszülőktől, rokonoktol távol vagyunk, baráti körben masnak nincs baba, én vagyok egyedűl vele napközbe, nem tudom viszonyittani mas babakhoz ill nincs ki felhivja a figyelmem, igy kicsitt megilyedtem, hogy jobban kellett volna-e már gyakoroljuk..!

2014. jún. 16. 00:08
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma már át is fordul a hasárol a hátára...eszméletlen ez a tempo...most született es miket nem tudnak... Köszönöm , hogy megìrtátok a tapasztalataitokat!
2014. jún. 16. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!