Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vagyok következetes, igaz?

Nem vagyok következetes, igaz?

Figyelt kérdés

23 nap múlva 1 éves lesz a lánykám. Mivel nagyon rossz evő volt, így karácsonyig napi 5-ször szopizott (minden étkezés után), viszont két hete már csak reggel, délben, este. Délben csak az elalváshoz kellett neki. Múlt héten kiderült, hogy elalszik ő cici nélkül is. Első alkalommal a nagyszülők ágyán aludt el, játék közben. Második alkalommal apa altatta el este (a cél nem az elaltatás volt, hanem hogy vigyázzon rá pár percet, mire vissza mentem a szobába már aludt is a leányzó), és tegnap délelőtt apa bevitte a szobába az ágyunkra tette, kezébe adta a takarót és cirógatta, a végeredmény az lett, hogy 2 perc alatt elaludt, nyekergés nélkül.

Ma kipróbáltam velem is elalszik-e cici nélkül. Bár nekem 5 perc kellett de különösebb sírás nélkül (azért egy pici nyekergés volt) elaludt. Oda adtam neki a takaróját (nagyon szereti, ha meglátja felcsillan a szeme, és már dörgöli is az arcát bele), átöleltem, cirógattam és halkan énekeltem neki, ő pedig a szájához tette a takarót.

A problémám csak az, hogy mi lesz este. Merthogy az esti szopit még nem akarom elhagyni, de tuti, hogy bele fog aludni. Így nem leszek következetes! Megfogja érteni, hogy nappal nincs cici elalváshoz, de az esti szopizáskor nyugodtan elaludhat.


2010. jan. 5. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem ha az estit még nem akarod elhagyni, akkor csináld úgy, hogy nem lefekvés előtt közvetlenül szoptatod meg, hanem mondjuk fürdés előtt, és akkor nem az elalváshoz fogja kötni. egy próbát megér talán. de egyébként ügyesek vagytok szerintem.
2010. jan. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

jaj, hagyd már! Az anyák is emberek, nem lehetünk minden helyzetben tökéletesen következetesek! Szerintem légy rugalmas, és alkalmazkodj a babádhoz. Ha elalszik cici nélkül, hagyd aludni. Ha kéri, de nem akarod még leszokatni, akkor adj neki.

Én személy szerint sose voltam híve a vasszigornak és a kőkemény következetességnek. Emberek vagyunk mi is, a gyerekeink is, tele érzelmekkel, hangulatokkal. Az a fontos, hogy egymásra hanolódjunk, és úgy csináljuk, hogy mindenkinek jó legyen! :-)

2010. jan. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tök jól csinálod!Bár én is ezt tettem volna!Én sajnáltam mikor nyekergett, és adtam a cicim!2évesen le kellett ragtapaszolnom hogy ne tudja bekapni!Na én nem voltam következetes!Szerintem ha rászoktok hogy csak este kap cicit, egy idő után az anya is rááll arra hogy csak akkor kell neki, de az előttem író is jót írt!
2010. jan. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Mosolyogva ébredt!

Hát igen mindenhol azt olvasom, hogy ha elveszed a cicit, akkor vedd el végleg. De az túl drasztikus lenne, ha két hét alatt teljesen megvonnám a cicitől.

Ha sírt volna én sem kínoztam volna, de csak egy picit nyöszörgött. Megmondom őszintén éjszaka még felébred és akkor csak a cici nyugtatja meg. Megpróbáltuk, hogy apa kell fel hozzá, de sírt, így továbbra is hagyom éjszaka szopizni.

Pár hetes kora óta énekelek neki, és szereti, általában megnyugtatja, ezért is próbáltam meg így elaltatni.

2010. jan. 5. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!