Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor tápszeres vagy...

Most akkor tápszeres vagy anyatejes? Segítsek vagy ne segítsek neki?

Figyelt kérdés
2 és fél hónapos a babám. Nagyon hasfájós. Már kipróbáltunk minden csodacseppet, igazából egyik sem 100%-os, de van amelyik kicsit segít. Most írt a gyerekorvos Beba Sensitive tápszert, hátha attól jobb lesz. A napi 5-6 étkezés kb. fele tej, fele tápszer. Estére pl. inkább tápszer, mert attól jobbat alszik, nem fáj úgy a pocakja. Úgy tudom anyatejes babánál nem kell, hogy minden nap legyen széklet, tápszeresnél viszont igen. A kérdésem, hogy ő akkor most minek minősül? Nem tud kakilni, nagyon szenved, 1 órát ha alszik nyugodtan, utána órákon keresztül nyom. Most tegnap és már ma is meg lett lázmérőzve, irdatlan mennyiségű zöld kaka jött belőle. Tudom, hogy ez nem megoldás, de már nem bírtam nézni, ahogy szenved. Hogy lehetne ezen változtatni? Nagyon el vagyok keseredve és rettenetesen fáradt vagyok. Nem nyavajogni akarok, de így van, nagyon kevset alszunk. Egy-egy nap, mikor valamiért nem fáj a hasa, alszik egy huzamban 6 órát is. Az evésre nagyon odafigyelek. Kérlek ha tudtok segítsetek egy-két jó tanáccsal. Köszönöm!
2014. jún. 28. 11:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

nálunk is hasonlo volt, fájt a hasa, szinte rángatozott a kis teste. csak még pluszba ki is hányta a tejet (anyatejet). igy kellett neki tápszert adni. mikor nem kakilt 3 napig és felhivtuk az orvost illetve a korházat (mivel nincs külön gyerekorvos, bármi van, a korházban kell érdeklödni) szoval azt mondták, hogy ha nem kakil egy hétig akkor adjak neki egy kis glicerines kupot, de hagyjam, hogy magátol beálljon ez a "kakilos rendszer". na a gyerek továbbra is csak erölködött, néha volt kaki, néha nem, a hányás is megmaradt...igy le kellett állnom teljesen az anyatejjel és egy speciális tápszert kap. de közben ekcémás lett (állitolag a tej körüli mizzériátol), és hát köldöksérve is. :( most 9 hetes

bocs, hogy kicsit eltértem a tárgytol

2014. jún. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
En a helyedben felkeresnek egy szoptatasi tanacsadot. Lehet nem a hasfajas a gond. Illetve nem az anyagejtol faj neki. Lehet mas baja van es az anyatej helyett tapszert kap ami nem is megoldas. A baba ha sir es nem tudjak az okat hasfajasra fogjak es sokszor nem az az ok. Ha a venonomre hallgatok mar tapszeres lenne a kisfiam es teletomtem volna egy csomo hasfajas elleni cuccal. O is siros baba volt. Egy szopt.tanacsado es egyben gyogyszeresz tanacsara nem kapott semmit csak anyatejet. Tapasztalata szerint semmit nem haszbalnak ezek a keszitmenyek. A kisfiam 10 hos es a mai napig szoptatom. Megeri! Gondold at ha erdekel adok elerhetoseget!
2014. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tápszer váltás kellene. Nem minden babának jó a beba, meg kéne próbálnotok a milumil comfort-ot(ha jól emlékszem a nevére), kifejezetten nehezen kakiló babáknak van kifejlesztve,nekem a védőnőm ajánlotta. Ha nem akarod láz mérőzni, akkor vegyél szélcsövet nekem az első babámnál sokat segített. Ne aggódj nemsokára 3 hónapos lesz, megtanul egyedül oldalra fordulni az is segít a kakilásban.Tornáztasd sokat. A zöld kaka lehet a túletetés egyik jele, vagy az, hogy sok elő tejet eszik aminek magas a laktóz tartalma ez okozhat hasfájást.Próbáld meg, hogy csak egy ciciből egyen egy szopinál. Remélem tudtam segíteni.
2014. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha bpi vagy a betesda gyermekkorhazban gyermekorvos szopt.tanacsadohoz mennek a laktacios ambulanciara. Ok komoly hozzaerto szakemberek. Ingyenes!
2014. jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szoktad masszírozni, tornáztatni?
2014. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

a lázmérőt cseréld szélcsőre inkább.

nálunk ugyan ez volt. lecseréltük a Bebát Milupa Fermentáltra, azóta megszűnt a probléma. az enyém teljesen tápszeres lett.

2014. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat. Rengeteget tornaztatjuk, sokszor meg ejszaka is. Most is kivittem az udvarra hatha a friss levego elnyomja, de negyed ora alvas utan megint jottek a gorcsok. Es ugy ahogy az elso irta, az en fiam is rangatozik. Szerencsere nem sir, csak nyom egyfolytaban es nyoszorog. Neha felsir, ha erosebb gorcs jon, de hamar abbahagyja. Tehat lenyegeben nalunk nincs is siras. De alvas sincs. Sokszor olyan faradt, hogy barmilyen pozban elalszik, de akarmilyen faradt is, a gorcsok akkor is felkeltik.
2014. jún. 28. 12:11
 8/21 A kérdező kommentje:
Egyebkent ezt a tapszert csak ket napja hasznaljuk, akkor irta ki az orvos.
2014. jún. 28. 12:13
 9/21 A kérdező kommentje:
A szelcsore nem tud raszokni egyebkent?
2014. jún. 28. 12:39
 10/21 anonim ***** válasza:
25%

A zöld kaki attól van, mert túleszi magát.

Túl sokat eszik, túl sokat kap. Kicsit kevesebb mennyiséget kellene adni, inkább többször. És bizony ettől fájhat a has is!

Egyébként ő igazából vegyes étkezésű, tehát sem anyatejes, sem tápszeres, hanem vegyes, ugyanis mindkettőt fogyasztja. És tévedés, hogy a tápszeres babáknak minden nap van székletük! Pont, hogy a tápszer nagyon sok babának székrekedést okoz, amit általában az szokott megoldani pillanatnyilag, ha mondjuk kap glicerines kúpot, vagy lázmérőzik, ki mit szokott, de hosszútávon az, ha megkezdődik majd a hozzátáplálás, mert akkor majd lesznek olyan gyümölcsök, zöldségek, amik segítik a széklet lágyulását és akkor könnyebben lesz széklet és nem lesz székrekedés.

2014. jún. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!