Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerinted meddig ideális...

Szerinted meddig ideális otthon maradni a gyerekkel?

Figyelt kérdés
2014. jún. 29. 20:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%

Mindenki addig maradjon otthon vele amig megteheti. Van skinek megendedtetik a harom ev van aki amint lehet megy vissza. Idealisnak nem gondolom egyik eletkort sem. Jo persze egy ket honapos csecsemot nem is hagynek otthon, mondjuk nem is lehetbolcsibe adni, de eltertem cseppet. :-)

Nekem 16 honspos kora ota jar bolcsibe es jsrok dolgozni, szivesen maradtm volna meg vele hidd el, de nalunk igy alakult.

2014. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
52%
az első 3 évet semmi sem pótolhatja!
2014. jún. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
41%
1-1,5 év
2014. jún. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
76%
A gyerek szempontjából 3 év az ideális, egyes elméletek szerint 4év. A családok anyagi szempontjait figyelembe véve ennél jóval kevesebb. Mindenki maga dönti el, hogy egyik-másik szempontot mennyire tudja figyelembe venni.
2014. jún. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
31%

Nem kell 3 évig otthon maradni. Elég ,ha csak 1-1,5 évig marad otthon az anya. Ebben a korban már szüksége van a gyerekeknek mások társaságára is. Bölcsődében is jobban érzik magukat, mint otthon.

Csak Magyarországon maradnak otthon az anyák 3 évig. A nyugati országokban már egy éves kor után visszamennek dolgozni.

2014. jún. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
21%
5sel nagyon egyet értek. A gyereknek 1 legkésőbb 1,5 évesen a bölcsiben a helye.
2014. jún. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
67%

"Csak Magyarországon maradnak otthon az anyák 3 évig. A nyugati országokban már egy éves kor után visszamennek dolgozni."


Attól, hogy a legtöbben így csinálják, még nem feltétlenül ez a helyes a gyerek szempontjából. Annak a válaszolónak van igaza, aki szerint az első 3 éves semmi nem pótolhatja. Közösségbe úgy is mehet a gyerek, hogy nem hagyja ott az anyuka: játszótér, játszóház, vendégség stb. Ez nem azt jelenti, hogy mindenki rossz szülő, aki bölcsődébe adja a gyereket; aki olyan anyagi helyzetben van, hogy kénytelen beadni és munkába állni, az tegye csak nyugodtan, ettől nem lesz rossz anya. De aki csak azért adja be, mert nyugaton is így csinálják, vagy mert úgy érzik, kényelmesebb lepasszolni a gyereket másnak és karriert építgetni, na az eléggé gáz.

2014. jún. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
17%
Azért adja be az enya a gyereket bölcsibe, mert a gyerek szocilaizációja miatt fontos, a játszóházak abszolult nem alaklamasak erre.
2014. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
81%
Ikreket várok és vlsz. utánuk nem is lesz már több gyerekünk. Egy babával 1,5-2 évig maradnék, de velük úgy tervezem hogy kihasználom a 3 év gyedet. Nagyon szeretem a munkámat, de most úgy érzem ez mindannyiunknak egy vissza nem térő időszak lesz. Aztán persze lehet hogy másfél éves korukban sikítva futok majd vissza dolgozni, de egyelőre így tervezzük :) Én anno 4 éves koromig voltam otthon anyukámmal és a hugommal, nincsenek szocializációs problémáim... nem értek egyet azzal hogy a gyereknek 1,5 évesen bölcsiben a helye, persze nem gond ha így alakul de általánosságban szerintem nem igaz. Más lehetőségek is vannak a szocializációra, nem csak a heti 5x8 óra bölcsi.
2014. jún. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%
Úgy gondolom, minden család döntse el a saját szempontjait figyelembe véve, hogy mi az ideális idő. Nekünk - szerintem - hál' istennek a legideálisabban alakult. A kisfiunk még nem lesz két éves, amikor megszületik a második gyermekünk. A kis korkülönbségre esküszünk, a fiunk még picurka lenne, ha bölcsibe kellene adnunk, ráadásul anyailag is így a legkedvezőbb számunkra. Tehát maradok itthon a naggyal, jön a pici, a nagy pedig 3 évesen már igencsak oviérett lesz. Azt osztom, hogy egy 15 hónaposnak már nagyon kell a közösség, napi sok órát játszóterezünk, barátkozunk, de napi szinten /egész nap/ még az anyukája mellett van a helye. Nekünk így ideális.
2014. jún. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!