Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb. Mennyibe kerül hogy a...

Kb. Mennyibe kerül hogy a vérszerinti apa a nevére vegye a diát Budapesten?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy 20-25ezer ft. Mindennel együtt ennyibe kerül? Párom az előbb hívott hogy évi 70ezertől esik el mert hogy a kollégája évi 70-80ezret kapott gyerek után mert van bejelentett munkája......mi van?? Nem volt időm megkérdezni mert sietett....nem hallottam ilyenről.
2014. júl. 3. 11:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Fiát*
2014. júl. 3. 11:40
 2/8 anonim ***** válasza:

Adókedvezményre gondolt! A bíróságra kell bemenni panasznapkor és kérni az apaság vélelmének megdöntését. Ott elismeri ő az apuka, majd az anyakönyvi hivatalba elmenni a végzéssel ott nyilatkozatot tesz és a nevére kerül.

Eljárási illeték: nincs.

2014. júl. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2est kiegészítve, az új okmányokért kell fizetni csak...
2014. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14 éven aluli gyermek okmányai ingyenesek!
2014. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem pontosan értem. ha van gyereked és bejelentett állásod, akkor igényelhetsz adókedvezményt, ez egy gyerekre havi 10.000.-. de nem ennyibe kerül, hanem ennyit kap az államtól.

gondolom külön vagytok, ilyen esetben, nem ő veheti igénybe, hanem te (gyededből is kérheted egyébként), plusz ugye kötelezhető tartásdíjra ami 20-30E szokott lenni.

2014. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor a bíróságra bemenni akkor is ha együtt élünk? Csak nincs a nevén. Nevére akarja venni de nem tudjuk mennyibe kerül mindennel együtt. Nem tusom mire gondolt mert épp dolgozik és darálta a mondandóját,sietett....Nem úgy van hogy az anya szerinti illetékes hivatalba kell bemenni? Én 3.kerületbe tartozom gyerekkel együtt! Bemegyünk a hivatalba és elmomdom hogy nyilatkozatot akarunk tenni? Helyben kell fizetni vagy csekken?
2014. júl. 3. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:

na de miért nem került a nevére? elég nagy procedúra ha nem az apa nevén van a gyerek. nyilatkozni kell, hogy ismeretlen az apa, stb, ezeken túl vagytok?


szerintem ilyenkor már nem úgy kell intézni ahogy terhesen lehetett volna, hisz már nem tudsz a nőgyógyásztól vinni igazolást, a születési anyakönyvi kivonata is megvan.

kérdezd meg a védőnőt vagy menj be az okmányirodába (harrer pál, békáson a medgyesinél is van egy kicsi), ott biztos el tudják mondani mit tehettek

2014. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Azért írtam amit írtam, mert én is ezt csinálom most végig. Nem elég a hivatal, mert a bíróságra kell menni. Nálunk az a harci helyzet állt fent, hogy a volt férjemmel még a fogantatás időpontjában házasok voltunk, bár 2.5 éve külön éltünk, nem akart el válni és a gyermekem édesapja volt neje sem. Így jogilag a volt férjemé a gyermek.(azóta nekem már sikerült elválom a párom még mindig szenved a volt nejjel) Meg kellett várni a 185 nap leteltét a gyermek születésétől számítva és a gyámügyi hivatalból a bíróságra írányitottak.
2014. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!