Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg szeretnénk kereszteltetni...

Meg szeretnénk kereszteltetni a babánkat de a keresztapajelölt nincs megkeresztelve. Lehet attól még keresztapa?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 12:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy neki is meg kell keresztelkednie mielőtt keresztapa lesz.
2010. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Mi kisfiunkat úgy kereszteltük meg, hogy apa nincs keresztelve. úgy volt, hogy megkeresztelik a kicsi előtt, de elbeszélgetés volt a pappal, és úgy döntött, hogy apát nem kereszteli meg, de a kicsit megkeresztelte. Papja válogatja, illetve a vallás, mi reformátusok vagyunk, a kicsi és én. A katolikusok nem ennyire rugalmasak.
2010. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ez egy kicsit fából vaskarika. Elvileg ma már elég sok mindent meg lehet csinálni keresztelés ügyben is, de úgy gondolom, ha már mindenképp KERESZTELŐT akartok, keressetek olyan keresztapukát, aki meg van keresztelve, vagy ha a párja a keresztanya, akkor ő fogja az esküt tenni, a keresztapa csak támogatja ebben. Ez utóbbi esetben természetes a segítsége, nem hinném, hogy muszáj lenne kereszteltnek lennie. Akkor viszont, ha azt szeretnétek, hogy ő tegye az esküt, akkor úgy lenne az igazi, ha előtte ő is megkeresztelkedne. Máskülönben hogyan tesz arra esküt, hogy a babát majd a kereszténység erkölcsi és egyéb normái szerint segíti az életútján? Nem mondom, hogy ez lehetetlenség, de szerintem, ha ragaszkodtok egy templomi ceremóniához alap dolog lenne, hogy a keresztszülő legalább némi ismerettel rendelkezzen.
2010. jan. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ha az Apa nincs megkeresztelve, az OK, de a KERESZTAPA?
2010. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk az a helyzet, hogy van egy keresztfiunk csak éppen nem vagyok megkeresztelve. A férjem igen, én nem mégis én lettem a keresztanyja. A pap nem kért semmi papiromat, csak a nevemet és a lakcímet, így én lettem a keresztanyja a picurnak. Mifelénk pap válogatja hogy így megkereszteli-e vagy sem.
2010. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Templomtól és pénztől függ.Sajnos ez az igazság.

Van ahol számit az összeg, számit hogy mindenki meg legyen keresztelve.Van ahol semmi se a pénz sem pedig a keresztség nem számit.Na én ilyen templomba megyek majd a lányommal ahol nem tartják a markukat.

2010. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Elvileg a keresztszülő feladata is a gyerek keresztény szellemben való nevelése...ha nincs megkeresztelve, nem igazán tudja teljesíteni. De: biztosan vannak már rugalmas papok, akik ezt a szempontot figyelmen kívül hagyják. Egyébként abban az "esküben", amit letesz a keresztszülő ez is benne van.
2010. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Mi nem lehettünk keresztszülők, mert én nem vagyok megkeresztelve.
2010. jan. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy lehet olyan templomot, papot találni ahol ez nem kritérium!
2010. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az kell hogy római katolikus legyen. és szerintem elég ha az egyik keresztszülő van megkersztelve.

Az én véleményem szerint pedig, inkább legyen egy jó keresztszülője a gyereknek, akire nyugodtan rábízod a gyereked, és ne legyen megkeresztelve. Sokan választanak keresztszülőket, akik meg vannak keresztelve és aztán nem is igen tartják velük a kapcsolatot. Ennek semmi értelme.

Nálunk a barátnőmék a keresztszülők (két lány, testvérek) és egyikük sem volt megkeresztelve.

A mai világban ez a keresztényi szellemben nevelés amúgy is hülyeség, mert a dogmák betarthatatlanok, ha meg nem tartod be öket mire fel vagy keresztény?

2010. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!