Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még rajtam kivül olyan...

Van még rajtam kivül olyan anyuka, aki a babavállalás elött nem erre számitott és már kicsit megbánta?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék,mielött jönnek a negativ kommentek,imádom a 6 hós babám,talán túlságosan is,soha nem hagyom sirni.Tudtam hogy nehéz egy gyerekkel.De azt hogy ennyire azt nem gondoltam.Éjjel pár órát alszik,van úgy hogy napközben óránként szopizni akar,de amúgy elég a tejem,rengeteg.Szombat vasárnap is 6-tól fent vagyok.Napközben néha semmi nem jó neki.Aludni nem alszik.Bárhova teszem,piehnöágy, játszószönyeg,franciágy nem alszik.Segitség nulla,mindenki távol.Úgy érzem,nem vagyok erre alkalmas....légyszi csak olyanok irjanak,akik éreztek már igy...
2014. júl. 9. 10:24
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is így voltam. Amíg el nem fogadtam az új helyzetet és nem találtam saját ritmusra, taktikákra, addig úgy éreztem, hogy ez az egész tévedés, inkább felejtsük el. Depressziós is lettemm szülés után, számtalan okból. Kemény időszak volt. Most már elmúlt 8 hónapos, már jó. De nem mennék vissza fél évvel... örülök, hogy vége. Neked is el fog múlni az érzés, csak légy türelmes magadhoz! Nálam hangyalépésenként múlt, szép fokozatosan. Ne szidd magad, ne ítélkezz magad felett, csak próbálj meg lazítani! Kösd magadra, sétáljatok nagyokat, és keress magadnak kikapcsolódást, akár babával együtt is. maminbaba torna/tánc, babás klubbok, játszóterezés (igen, mi akkor is mentünk, amikor ő még nem tudott mivel játszani, csak odaültünk babakocsival és nézte a gyerekekeket, tetszett neki), stb.
2014. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
80%
A párod nem tudja egy-egy fél napra átvenni, amíg pihensz?
2014. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
párommal egy ideig elvan-aztán már nem tetszik neki és üvölt ....igen sokat megyünk együtt mindenfelé-csak az a baj hogy nem nagyon tudom magam már rávenni mert annyira fáradt vagyok hogy még az is nehéz hogy szalonképes állapotba hozzam magam...amikor régen láttam a boldog babájukat toló anyukákat alig vártam hogy én is ,én is!mostmeg úgy érzem ezt nem fogom kibirni.
2014. júl. 9. 10:33
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen olvastam és nálunk is úgy volt, hogy kb. 7 hónapos korára alakított ki egy napirendet és utána minden könnyebben ment, tudtam mire számítsak, milyen napirendi pont következik.

Szóval kitartás, reméljük te is ez a kategória leszel, hogy egy hónap múlva megdöbbenten tapasztalod, hogy mindig ugyanakkor alszik, éhes stb...

2014. júl. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
80%

ez van ha nem alakítasz ki rendszert


a babák is örülnek ha tudják miután mi jön. és számítanak rá. figyeld majd meg.

2014. júl. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
kedves elsö válaszoló!köszi a biztatást hogy jobb lesz és hogy te is voltál igy.erre fogok mindig gondolni ez sok eröt ad.hogy késöbb már talán élvezni is fogom
2014. júl. 9. 10:37
 7/40 A kérdező kommentje:
ok.de hogy alakitsam ki?mindig máskor akar aludni enni.Ha másoknak ez sikerül akkor én tényleg alkalmatlan vagyok.:(A suttogó könyvet is elolvastam de nála nem jött be az se.
2014. júl. 9. 10:39
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Én lányom már 21 hónapos,de én ugyanezt érzem.És pedig nekünk kezdetektől szinte meg volt a rendszer,amit nem alakított sűrűn át.3 hetesen már csak 1x kelt éjjel,7 hetesen már egyszer sem.Meg volt hogy hánykor kel kb,mikor eszik,alszik újra.De most hogy nagyobb,állandóan nyávog.Ezzel egyszerűen kiidegel.Imádom szeretem,de néha nagyon sok.Párom dolgozik,ha hazaér is hulla fáradt,így nem tudom ráhagyni.Segítségem semmi.Nem arról van szó,hogy ne tudnék bármit megcsinálni mellette,csak a nyávogása a sok,meg hogy állandóan menne el,de ugye azért a háztartást meg kell csinálni...
2014. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezt éreztem, én is segítség nélkül voltam egy elég nehéz eset gyerkőccel. És 2 éves koráig nem aludta át az éjszakákat... Volt napirend, meg minden, de mégis fáradt és depressziós voltam. Nagyon sírós, hisztis gyerek, még most is. Nekem csak azután lett jobb, könnyebb, miután bölcsibe került, én meg visszamehettem dolgozni. Nagyon szeretem, de sokkal jobban működik a kapcsolatunk, mióta nem 24 órát töltünk együtt! :)
2014. júl. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
kedves utolsó a napirendet magától alakitotta igy ki vagy te?
2014. júl. 9. 10:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!