Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén mondjátok itt néhány...

Őszintén mondjátok itt néhány anyukának, hogy " nem, nem duci a babád" vagy "nem, nem vékonyka a babád"?

Figyelt kérdés

Azért van olyan amelyikre igenis rámondanám, hogy "de igen, igenis duci" és "igen, igenis vékonyka". Az már más kérdés, hogy nincs mit tenni vele meg valószínűleg úgysem marad ilyen.

Nem vagyunk elfogultak? Mert igazából a miénk is túl kicsi vagy túl nagy?

Ilyenkor azok az anyukák is válaszolnak akiknek "normál" vagy "könyv szerinti" méretű a babája?


2010. jan. 8. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!Igen!De ha még láthatóan duci,vagy vékonyka akkor sem jelent negatívat,mert picibabákról van szó.Mindegyik baba egyformán aranyos,bármilyen adottságai is vannak,én így gondolom!

Annyit változnak,hajjaj!Bocs,hogy megemlítem,de az én kisfiam 4 hónaposan husisnak számított a 7300 grammjával...Most meg 1 évesen kereken 9 kiló,ami már egy átlagos súly.

2010. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

örülök a kérdésednek. akkor most te fogod nekem megmondani, mert én is félek, hogy az ismerősök, barátok nem őszinték. persze lehet, hogy igen.

szóval, első gyerek. úgyhogy nem vagyok tisztában a méretekkel.

9,5 hónapos, 10 kiló, 75 centi.

szerinted duci?

2010. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szerintem?

Magas is úgyhogy nem lehet olyan duci bár nem kicsi az tuti. :)) Határeset lehet úgy gondolom.

Az enyém amúgy vékony. 10,5 hónapos és 7530g és 73cm.

Valamelyik nap az egyik ismerős itt volt a 17 hónapos babájával aki 10,5 kiló. És látta amikor tisztába tettem. Mondta is , hogy "ááá tényleg milyen kis combija van!". :p

Pedig az ő gyereke se nagy de mégis sokkal robosztusabb. Mondjuk tiszta apja.

2010. jan. 8. 11:00
 4/11 anonim ***** válasza:
10:44-es vagyok. de amúgy most néztem végig egy albumot, ahol egy kisfiú fejlődését követtem nyomon már újszülött kortól, és ott az a helyzet, hogy a baba az első évben igencsak duci volt, sztem ducibb, mint az enyém jóval, és most, 2 évesen, meg ugyanolyan, mint az összes többi kisgyerek. nyurga. :) szóval szerintem se sokat számít. csak legfeljebb nehezebb cipelni. :)
2010. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát, igen. Én is úgy látom, hogy idővel kikupálódnak úgy mond.

Azért is mondtam, hogy még elmegy a Te babád mérete mert ismerek olyat akinek a 6 hós mérésen majdnem 9kiló volt a babája. Neki a rokonok is azt meg mondják, hogy kövér. De nem tud vele mit csinálni, rengeteget eszik. Ha kaját lát már meg van őrülve.

2010. jan. 8. 11:14
 6/11 anonim ***** válasza:
Én diplomatikusan inkább nem válaszolok az ilyen kérdésekre:)))) Az én kislányom most 16 hónapos, 11 kiló. Ő a középmezőnybe tartozik, bár volt, hogy őt is "lekövérezték". Igaz, még szopik és kis pofis :)))
2010. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én babámra azt szokták mondani,hogy milyen kis hurkás vagy látom,nem éhezik a babád.De engem nem zavar,én magam is sokszor Dundusnak hívom.Sőt szerintem aranyosabbak is a husisabb babák(ez az én véleményem és őszintén mondom nem bántásként írom).50 cm és 2770g volt a lányom mikor megszületett olyan kis vékonyka kezei,lábai voltak.Még akkor mondtam a páromnak,hogy nekem így nem tetszik úgy lenne édi,ha picit dagi lenne és kb.3 hónapos korára az lett.Most 6200g és 62cm 5 hónapos,annyira azért nem vészes szerintem.
2010. jan. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6 hónaposan az én babám is 6,5 kiló volt. Utána állt le nagyon a hízással. Szerintem a Te babád így tök normál méret.
2010. jan. 8. 12:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Tyű akkor az én csajom igazán dagi :) 2 hós 63 cm és 6300 gramm :) de tudom is hogy dagi és nem sértődök (sértődnék) meg ha valaki azt mondaná rá.

Én ha 6 hós gyerek 10 kiló (van a környezetünkben jópár ilyen) arra nem mondhatom hogy nem kövér, mert egyértelműen az :)

Csak nem reklámozom:) meg ilyen kérdésekre nem válaszolok pl.:)

Én már mindkét "táborban" voltam, a fiam 12 hósan 8500 gramm volt most 2 éves és még mindig csak 12 kiló a 95 centijéhez.

Ővele az volt hogy 6 hós kora után havi alig pár száz grammot hízott és volt hogy semmit! :(

De nem aggódtam azért halálra magam, az hogy később milyen súlyúak lesznek, ebből még nem derül ki!

Plusz nem beszélve arról hogy egy anyatejes babát pl.hogyan "fogyóztatsz"? Nyilván sehogy:))

2010. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12.14esnek nagyon igaza van abban, hogy anyatejes babát elég nehéz fogyóztatni.De szerintem a táppszereset is..mert csak azért mert tápszeres nem fogod azt mondani a négy hós gyerekednek, hogy üvölts nyugodtan, dagi vagy nem kapsz többet enni, ha szopnál akkor ehetnél..Szóval szerintem nagy marhaság ekkora gyerekeknél dagizni vagy soványozni, illetve ebből ügyet csinálni.Lányom négy hós korától 80-200 grammokat hízott, nyúlni meg nagyon nyúlt. És? semmi baja, csak vékony. Mondjuk az már más kérdés, hogy később mivel eteti az ember..ha normálisan eszik és nem kap egészségtelen dolgokat akkor még jó ideig mindig nincs értelme, hogy a súlyán aggódjunk. az már más tészta, ha a gyereket teletömik marhaságokkal és azzal feljújják. Na az már bűn szerintem.
2010. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!