Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hetesen 4 kg nem kevés?

10 hetesen 4 kg nem kevés?

Figyelt kérdés
Unokám ma 10 hetes ès kereken 4 kg. Igaz csak 2,5 kg volt mikor hazajöttek a korházból, de pontosan 1 hónaposan 3,6 kg volt. Most meg 6 hét alatt csak 40 dkg-t hizott. Sőt igazábol már 2 hete ugyanannyi a súlya, mert 8 hetesen a védőnő is ennyit mért és ma mértük itthon ugyanugy 4 kg mint 2 hete. Lehet attol hogy a lányom össze-vissza eteti? Nem szopik..csak 2 hetes koráig szopott akkor is potlással. Iszonyú mérges vagyok a lányomra mert adott màr krumplit répát, almàt sőt tegnap már barackot is a picurkának. Hiába mondom neki hogy ezt nem szabadna még. Tápszert max 3-szor kap egy nap. Lehet hogy ezèrt nem hízik?
2014. aug. 18. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ezért nem hízik, igen. Neki még CSAK a tápszer kell, a hozzátáplálást 4 hónapos kor előtt tápszeres babánál sem kezdjük el. Miért ad neki ilyeneket? Tönkreteszi a baba gyomrát.
2014. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos hiába mondom neki hogy 4 hónapos korig várjon ezekkel. Nem hallgat rám...anyósára hallgat, ő adja ezeket a rossz tanácsokat neki. :(
2014. aug. 18. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg beszélhetnél a védőnőjével, sőt a gyerekorvosával, hogy jelezzék neki, hogy ez így nem jó. Hátha rájuk hallgatna. Nyilván ekkora gyereknél az, hogy nem hízik, nekik is feltűnik, csak gondolom őket nem avatja be a lányod, hogy hogyan is eteti a babát.
2014. aug. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen gondolom hogy nekik nem mondja el hogyan eteti. 2 hét mulva lesz esedékes a következő súlymérés a védőnőnèl, mert most ugye csak itthon mértük.
2014. aug. 18. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt javasolnám neked, hogy keresd meg a védőnőt, 2 hét sok ahhoz, hogy továbbra is így etesse. Én nem szeretem, mikor valaki mások háta mögött intézkedik (nekem sem szokásom), de ebben az esetben a baba egészsége miatt megtenném, ha a helyedben lennék.
2014. aug. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyelőre képtelen tápanyagot felvenni az ilyen ételekből. Önmagában a 4 kg nem gond, de gyakorlatilag éhezteti a babát, hiszen nem tudja megemészteni azt, amit eszik.
2014. aug. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!